Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 2 kwietnia 2026 13:30
Reklama

Procesje drogi krzyżowej w Radomiu. Będą utrudnienia w ruchu i komunikacji

W piątek, 3 kwietnia, w Radomiu odbędą się dwie procesje drogi krzyżowej. W związku z ich przejściem kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami – zarówno na Osiedlu Akademickim, jak i na Borkach.
Procesje drogi krzyżowej w Radomiu. Będą utrudnienia w ruchu i komunikacji

Autor: maejig_studio Magdalena Nawara

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, w piątek, 3 kwietnia na mieszkańców Radomia czekają utrudnienia w ruchu kołowym oraz możliwe opóźnienia autobusów miejskich. Wszystko w związku z organizacją dwóch parafialnych procesji drogi krzyżowej.

Pierwsza z nich wyruszy po godzinie 15:00 z placu przed kościołem Św. Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami Rapackiego, Szczawińskiego, jezdnią lokalną wzdłuż ul. Żółkiewskiego, a następnie ul. Górniczą i ponownie Rapackiego. W tym czasie mogą wystąpić kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 3 i 11.

Druga procesja rozpocznie się około godziny 20:30 na Borkach. Jej uczestnicy przejdą przez skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Wierzbickiej, a następnie ulicami Pawią, Stasieckiego i Limanowskiego wrócą przed kościół Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zatrzymania procesji zaplanowano wyłącznie na ulicach Pawiej i Stasieckiego.

W godzinach wieczornych należy spodziewać się utrudnień w kursowaniu autobusów linii 1, 7, 12, 14, 16, 17 i 18.

Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przemarszów oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem. W miarę możliwości warto także omijać wskazane części miasta w godzinach trwania procesji.

Zobacz także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama