HYDE PARK jest marką, która od wielu lat towarzyszy letniemu świętu filmu. Do 18. edycji konkursu zgłoszono 52 filmy o różnych formach i tematach. Niektóre wyróżniają się awangardowym stylem, inne w klasyczny sposób opowiadają ważne społecznie historie. Każdy z wybranych filmów wyróżnia się nie tylko walorami estetycznymi, ale ma też głębię, o którą trudno bez autentyczności.
Wyjątkowość konkursu opiera się między innymi na sposobie wyboru zwycięzcy. Wygrany tytuł tradycyjnie wytypuje publiczność, która będzie głosować na faworyta. Wśród poruszonych tematów pojawiają się takie motywy jak dojrzewanie, tożsamość i wstyd. Kino niezależne w dużym stopniu opiera się na wrażliwości twórców, którzy, także w tym przypadku nie idą na kompromisy. Organizatorzy jak co roku liczą na żywiołową i entuzjastyczną reakcję publiczności.
Tytuły wyświetlanych filmów pokazują kreatywność filmowców i dają obietnicę dobrej rozrywki podczas seansu. Wśród biorących udział w konkursie dzieł wyróżnić można takie filmy jak „Krucha, swojska, wędzona”, „Mlekołak”, „Lezje”, czy też „Tu szybko palić”. HYDE PARK skupiony jest na produkcjach wyjątkowych, często omijanych w tradycyjnych przeglądach. Kino niezależne to dziedzina, która koncentruje się na tym, by film miał „to coś”, a to często wiąże się z odwagą twórczą.
18. Międzynarodowe Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 6-12 lipca 2025 roku w Radomiu.
















Napisz komentarz
Komentarze