
W tym roku Dzień Dziecka był wyjątkowo bogaty w imprezy mające na celu podniesienie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. KWP zs. w Radomiu zorganizowała pierwszą edycję Mazowieckiego Forum Profilaktyki i Promocji Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W czasie trwania festynu wszystkie dzieci wraz z opiekunami mogły przekonać się, jak ważne jest bezpieczeństwa w drodze do domu, czy szkoły. Do dyspozycji uczestników były m.in. symulator dachowania, specjalnie przygotowane na tą okazję kino 5D, gdzie wyświetlane były filmy zachęcające do bezpiecznej jazdy samochodami. Nie zapomniano o starszych uczestnikach festynu, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny motoryzacji, w tym. m.in. pojazdami z napędem hybrydowym.
W zlokalizowanym nieopodal teatrze odbyły się warsztaty z zasad prawidłowego używania fotelików samochodowych, czy też spektakl „Mój wybór, moje życie”. A w Galerii Słonecznej policjanci z SPPP w Radomiu przeprowadzili warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczestnicy festynu mogli również zobaczyć wyposażenie policji, straży pożarnej czy też straży miejskiej. Nie było osoby, które przeszłaby obojętnie obok stoiska Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej i nie chciała przymierzyć kamizeli taktycznej lub zdjąć swój odciska palca.
Dzień dziecka z KWP




Integralną częścią imprezy było także rozstrzygnięcie eliminacji wojewódzkich XXIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Przez dwa dni rywalizacji policjanci musieli się zmierzyć z testem wiedzy teoretycznej, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, ręcznym kierowaniem ruchem na skrzyżowaniu, sprawnościową jazdą na motocyklu i samochodem, czy też oceną stanu technicznego pojazdów.

Dzień Dziecka był także okazją do przeprowadzenia trzeciej już edycji akcji „Życiodajny Krwioobieg”, którą zorganizowali przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, Zespół Prasowy KWP Radom oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu. Tym razem zbierano krew dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Ten życiodajny płyn zdecydowało się oddać 33 osoby. Zebrano 14 litrów krwi.
1 czerwca był też dniem, w którym odbył się „Zryw wolnych serc” w ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Policjanci z KMP w Radomiu zaprosili to tego gestu mieszkańców Radomia, którym na sercu leży troska o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia.














