W piątek, 7 lipca ok. godz. 16 policjanci radomskiej drogówki patrolujący trasę DK-12 w Ślepowronie zauważyli kierującego hondą, który na oznakowanym przejściu dla pieszych wykonał zabroniony manewr wyprzedzania. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. - Okazał się nim 64-letni mieszkaniec gminy Wolanów, który na wiadomość o wysokości nałożonego przez policjantów mandatu, w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych, zareagował w najgorszy możliwy sposób. Mężczyzna zaproponował mundurowym 400 zł, które włożył jednemu z nich do notatnika służbowego w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym za popełnione wykroczenie - informuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z KMP w Radomiu.
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzny pod zarzutem próby wręczenia im łapówki. Poinformowali oni dyżurnego radomskiej komendy o zaistniałej sytuacji i zabezpieczyli pieniądze jako dowód w sprawie. Finalnie kierujący został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie, a za przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.
Policja przypomina, że zgodnie z art. 229§1 kodeksu karnego - kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.















Napisz komentarz
Komentarze