Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 20 stycznia 2026 11:10
Reklama

Matura 2020. Maturzyści mierzą się z królową nauk

9 czerwca, to drugi dzień egzaminów maturalnych. Tegoroczni abiturienci dziś piszą matematykę, nazywaną królową nauk i tą dziedziną nauki, która budzi największe obawy wśród uczniów.
Matura 2020. Maturzyści mierzą się z królową nauk

Źródło: fot. Szymon Wykrota

Tegoroczna matura wyjątkowo rozpoczęła się nie w maju, a w czerwcu. 2,5 tys. radomskich absolwentów szkół średnich zdaje najważniejszy egzamin w swoim życiu. 8 czerwca,  o godz. 9 maturzyści rozpoczęli pisanie języka polskiego na poziomie podstawowym, pięć godzin później odbył się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. 

Wtorek, to drugi dzień matury. Abiturienci zmagają się od. godz. 9 z matematyką, która każdego roku budzi największe obawy wśród maturzystów. Na napisanie egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym uczniowie mają 170 minut, czyli niecałe trzy godziny. W poniedziałek 15 czerwca o godz. 9 odbędzie się egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym. 

We wtorek, 9 czerwca o godz. 14 maturzyści napiszą język łaciński i kulturę antyczną na poziomie podstawowym i poziomie rozszerzonym. Przypomnijmy, że wyniki egzaminów maturalnych abiturienci poznają 11 sierpnia. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama