Miedź Legnica - Radomiak Radom (relacja LIVE)

0:0
(0:0)

Pochmurnie dziś w Legnicy, a temperatura oscyluje w granicach 1 stopnia Celsjusza.

Bez goli na inaugurację. Szkoda niewykorzystanej okazji strzeleckiej Machado w 90 minucie!

90'

Soczysty strzał Rochy, ale na raty piłke chwyta najlepszy na boisku bramkarz Miedzi! Koniec gry

90'

Teraz bardzo dobrze w bramce Kobylak, po indywidualnej akcji Masourasa!

Sędzia doliczył 3 minuty

90'

Zablokowany mocny strzał Machado!

89'

Abramowicz kapitalnie broni strzał Machado! Co za okazja Zielonych!

86'

Przycisnął w końcówce Radomiak. Pik dośrodkowywał, ale futbolówkę z nogi Machado zdjął Carolina

84'

Ładna indywidualna akcja Machado, ale powalony został pomocnik przez Drygasa...

82'

Dużo nieczystej gry. Leżeli na murawie: Jakubik, Cestor

80'

Opuszcza murawę Semedo a w jego miejsce wchodzi Pik

74'

Wcześniej niudany strzał Zapolnika, który miał przed sobą Kobylaka

Cayarga faulowany przez Matynię. Pachniało drugą żółtą kartką

Wejście Kobackiego spowodowało, że i Miedź gra już z młodzieżowcem...

72'

Podwójna zmiana w MIedzi. Nie ma na boisku Narshinga i Henriqueza, a są Zapolnik i Kobacki

68'

Alves dośrodkował na głowę Abramowicza, ale jego uderzenie metr ponad poprzeczką

Chuca - Drygas

65'

Po kilku oskrzydlających akcjach Miedzi , długo przy piłce utrzymuje się Radomiak. Rozgrzewa się Drygas

Matynia, za faul na Jakubiku

Machado zagrał piłkę zupełnie do ... nikogo

Donis - Cayarga

61'

Cestor uprzedził Narshinga i będzie róg dla miejscowych

Będzie zmiana w Radomiaku. Szykuje się do wejścia Cayarga

59'

Słupek ratuje Radomiaka po strzale Obiety!

57'

Uderzał Gulen, ale tym razem niecelnie

56'

Niepotrzebna strata piłki przez Rossiego. Dośrodkowanie Chucki i na róg wybija Jakubik

53'

Lekkie uderzenie piłki głową Abramowicza i łapie futbolówkę... Abramowicz

52'

Przerwana gra. Na bosiku leży Matynia

Dużo lepiej w 2. połowę weszli goście. Teraz to Miedź się broni

50'

Cestor dośrodkował w pole karne na głowę Rochy, ale napastnik wyraźnie musi lepiej ustawić celownik

49'

Zaskoczył Radomiak rywali rozegraniem autu, ale dośrodkowanie Rochy niedokładne i nikt do piłki w polu karnym nie dopadł

47'

Strzał z dystansu miejscowych, ale niecelny

46'

Abramowicz faulowa Chucę, a przypominamy, że ma już na koncie żółtą kartkę

Rozpoczyna Radomiak

Nie ma zmian w obu składach

Obie drużyny wychodzą na murawę

KONIEC 1. połowy

45'

Ładne rozegranie rzutu wolnego Miedziowych. Piłka trafiła do Henriqueza, ale jego dośrodkowanie chwycił Kobylak

1 minuta doliczona do 1. połowy

37'

Odpowiedź Miedzi natychmiastowa. Kontra zespołu gospodarzy, ale w ostatniej chwili wślizg defensora Radomiaka spowodował, że do piłki nie dopadł Henriquez!

36'

Kapitalne wyjście na przedpole Abramowicza, który w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Rochy. Ten już składał się do strzału!

32'

Piłkę w środku boiska stracił Carolina i Zieloni wyprowadzili kontratak : trzech na dwóch. Strzał Machado wybronił jednak Abramowicz. To już trzecie celne uderzenie gości

30'

Nieudany wślizg Abramowicza i pierwsza żółta kartka w 2023 roku

27'

Duże szczęście Radomiaka. Wrzucał z rogu Matynia, i piłka dotarła w pole karne na głowę Gulena, ale piłka przeszła tuż obok słupka!

25'

Kontratak Zielonych i strzał z lewej nogi Alvesa, broni Abramowicz. Było groźnie...

21'

Henriquez uderzał zza pola karnego, ale ponownie niecelnie

Radomianie wciąż na swojej połowie, ale skutecznie się bronią

15'

Abramowicz pewnie broni strzał z wolnego Alvesa. Mamy pierwsze celne uderzenie w meczu

14'

Błąd Cestora, który w polu karnym wdał się w kiwanie, ale strzał Dominqueza zablokowany przez Rossiego!

11'

Zatrzymanie piłki ręką przez pomocnika Miedzi, ale obyło sie bez kartki

9'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Matyni, ale piłka wyszła poza boisko

8'

Pierwszy strzał w meczu. Uderzał Henriquez, ale kilka metrów obok słupka bramki Kobylaka

6'

Niedokładne dośrodkowanie z prawej strony Semedo

Wydaje się, że Radomiak przyjął taką taktykę, by kontrować przeciwników

4'

Legniczanie częściej w posiadaniu piłki, zaś Zieloni wycofani na własną połowę

Z trybun od początku gromkie - hej Miedź... Fani miejscowych wierzą, że ich ulubieńcy rozpoczną marsz w góę tabeli i utrzymaja się w Ekstraklasie

Miedź rozpoczęła spotkanie

Zieloni mogą liczyć na doping kilkudziesięcio osobowej grupy fanów

Boisko dość dobrze przygotowane, czekamy na emocje!

Arbitrzy na czarno

Zaczął padać śnieg...

Miedź w jednolitych niebieskich strojach

Radomiak w białych koszulkach i zielonych spodenkach. Kobylak w różowym trykocie

Za chwilę sędzia Krasny wyprowadzi zespoły na grząską murawę

Powoli zapełnia się stadion Orła Białego, ale do kompletu widzów, dużo brakuje

Radomiak: Kobylak, Jakubik, Rossi, Cestor, Abramowicz, Semedo, Ramos, Donis, Alves, Machado, Rocha.

Za chwilę skład Zielonych. Wiemy, że kapitanem drużyny został Raphael Rossi

Trener Grzegorz Mokry postawił też na sprowadzonego zimą z Rakowa Niewulisa

Od pierwszych minut zagra więc brat rodzony Dawida Abramowicza, co oznacza, że dojdzie do braterskiej rywalizacji...

Jako pierwsi, poznalismy skład Miedzi. Oto i on: Miedź: Abramowicz - Masouras, Niewulis, Gulen, Carolina, Matynia - Dominguez, Chuca, Obieta - Narsingh, Henriquez.

Obie drużyny na rozgrzewce

Na inaugurację rozgrywek Radomiak zremisował u siebie z Miedzią 1:1, a gola dla Zielonych uzyskał Dawid Abramowicz

Arbitrem, który poprowadzi zawody będzie Sebastia Krasny z Krakowa. Na liniach pomagać mu będą: Marek Arys i Marcin Ciepły. Na wozie VAR pracować będą: Damian Kos i Marek Sokolnicki

Zawodnicy Radomiaka ostatni mecz rozegrali 13 listopada 2022 roku, kiedy przegrali z Pogonią Szczecin. Przerwa było dość długa, ale dziś oczekiwana inauguracja!

Dobry wieczór. Wita Państwa Maciej Kwiatkowski!