Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 9 czerwca 2026 10:36
Reklama

Świętojanki w Jastrzębiu. Na scenie Playboys i Guzowianki

Mieszkańcy gminy Jastrząb oraz goście z regionu już wkrótce będą mogli wspólnie świętować podczas tegorocznych Świętojanek. Odbędą się one w sobotę, 27 czerwca nad zalewem w Jastrzębiu. Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzenia, łączący tradycję, kulturę ludową oraz rozrywkę dla całych rodzin.

Świętowanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież, grupy taneczne oraz zespoły ludowe. Nie zabraknie również jednego z najbardziej charakterystycznych elementów Nocy Świętojańskiej – tradycyjnego puszczania wianków na wodę.

Wieczorna część wydarzenia upłynie pod znakiem muzycznych emocji. Przed publicznością wystąpią Guzowianki, a gwiazdą wieczoru będzie popularny zespół Playboys. Po koncertach uczestnicy będą mogli podziwiać pokaz laserowy, a następnie bawić się podczas zabawy tanecznej z DJ-em.

Organizatorzy zadbali także o najmłodszych uczestników imprezy. Na dzieci czekać będą bezpłatne dmuchańce oraz wiele atrakcji, które pozwolą spędzić czas w radosnej i rodzinnej atmosferze.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Organizatorem Świętojanek jest Gmina Jastrząb, natomiast współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego w Warszawie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama