Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 14 maja 2026 23:32
Reklama

As Radomiaka strzela w Ameryce

Najpierw podbił serca kibiców Radomiaka, a teraz zdobywa Amerykę. Sprzedany w marcu do Sportingu Kansas City napastnik zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze MLS.
As Radomiaka strzela w Ameryce
Dobrą grą w Radomiaku Capita Capemba zapracował na transfer do Sportingu Kansas City.

Autor: cozadzien.pl / Piotr Nowakowski

Mijała 32.minuta meczu Kansas – Los Angeles Galaxy (3:1). Z lewej strony w pole karne zagrał Calvin Harris, a Capita Osvado Pedro Capemba wślizgiem wpakował piłkę do siatki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0.

Był to siódmy mecz Angolczyka w drużynie ze środkowych Stanów. Capita trafił do Kansas w końcówce zimowego okienka transferowego. Amerykanie zapłacili za niego Radomiakowi 2,3 mln dolarów.

Grając w Radomiaku Capita Capemba zasłynął ze swojej szybkości. Notował sprinty powyżej 35 km/h, zyskując miano najszybszego zawodnika PKO BP Ekstraklasy.

Barwy radomskiego klubu Capita reprezentował od sierpnia 2024 roku. Wystąpił w 38 meczach. Strzelił 12 goli i zanotował dwie asysty. Do Radomia przeszedł z portugalskiej Estreli Amadora. 


 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama