Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
środa, 1 kwietnia 2026 07:33
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Przesyłka kurierska, a w niej… 2kg narkotyków. 20-latek zatrzymany

Mieszkaniec powiatu radomskiego odebrał przesyłkę kurierską, w której znajdowały się 2 kg narkotyków. Chwilę później został zatrzymany przez radomskich funkcjonariuszy. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Radomiu, w piątek 27 marca na terenie Radomia policjanci zatrzymali 20-latka, który chwilę wcześniej odebrał przesyłkę w punkcie kurierskim. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mogą znajdować się w niej narkotyki. Po otwarciu paczki funkcjonariusze zabezpieczyli 2 kg marihuany, a podczas przeszukania samochodu, którym przyjechał mężczyzna, znaleźli kolejne substancje. Było to m.in. ponad 50 gramów mefedronu.

Młody mieszkaniec powiatu radomskiego został osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Następnie doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej Radom-Zachód, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 20-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W sobotę, 28 marca, sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama