Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 8 lipca 2025 14:05
Reklama

Ruszył nabór do Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. To już 26. edycja

Samorząd Mazowsza po raz 26. zaprasza do zgłaszania kandydatur do Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego, jednego z najważniejszych wyróżnień dla osób zaangażowanych w działalność kulturalną i promocję regionu.
Ruszył nabór do Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. To już 26. edycja

Źródło: mazovia.pl

Nagroda przyznawana od 1999 roku trafia do artystów, animatorów kultury, stowarzyszeń, społeczników i instytucji, które w szczególny sposób wpływają na rozwój tożsamości kulturowej Mazowsza. W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Józef Hen, ks. Jan Twardowski, Maja Komorowska, Jerzy Hoffman czy Sława Przybylska.

Kandydatów mogą zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, to wyróżnienie dla ludzi aktywnych, którzy realnie działają na rzecz wspólnoty mazowieckiej. – Mimo upływu lat konkurs wzbudza ogromne zainteresowanie. Zachęcam do zgłaszania kandydatów do tegorocznej edycji. Jest to konkurs dla ludzi aktywnych, którzy robią coś dla naszej wspólnoty mazowieckiej – mówi marszałek.

Nabór zgłoszeń trwa do 4 lipca 2025 roku. Spośród wszystkich kandydatów Kapituła wybierze 10 laureatów, którzy podczas gali w październiku otrzymają nagrodę w wysokości 15 tys. zł oraz pamiątkową statuetkę.

Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej: https://mazovia.pl

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama