Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 19 czerwca 2025 02:42
Reklama

Rozpoczął się XVI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

Rozpoczęła się XVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Na scenie zaprezentowano "Antypsy" - interdyscyplinarny projekt artystyczny Zbigniewa Bzymka i Kuby Falka, który powstał na bazie twórczej reinterpretacji fragmentów "Dziennika" Witolda Gombrowicza.
Rozpoczął się XVI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski

Źródło: fot. cozadzien.pl/Szymon Wykrota

Na scenach Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu wystąpi w sumie 11 zespołów z Polski, Kosowa, Japonii, Argentyny i Stanów Zjednoczonych. Radomski teatr na konkursową prezentację przygotował spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda”. Zwycięzcę, który otrzyma Grand Prix - Kapelusz Gombrowicza - wyłoni jury w składzie: Agata Grenda, Lena Frankiewicz, Łukasz Maciejewski, Jacek Wakar. Ogłoszenie werdyktu jest planowane na poniedziałek, 21 października.

Pierwsze spektakle będzie można obejrzeć w sobotę, 12 października. Natomiast w czwartek (10.10) Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego zaprosił na instalację/performance "Antypsy". To  wydarzenie, które wprowadziło widzów w gombrowiczowski klimat. Jest to interdyscyplinarny projekt artystyczny Zbigniewa Bzymka i Kuby Falka, który powstał na bazie twórczej reinterpretacji fragmentów „Dziennika” Witolda Gombrowicza. Do tej współpracy artyści zaprosili do współpracy kostiumografa Marcina Kitty Kosakowskiego i aktorów zespołu Teatru Powszechnego w Radomiu, Izę Brejtkop i Mateusza Kocięckiego. 

 Cały program XVI Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego - TUTAJ

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama