Gmina pozyskała pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Decyzją samorządu województwa mazowieckiego trafiło tam 365 tys. zł.
- Retencja wody jest nam obecnie bardzo potrzebna. Rzeczywiście są niedobory. Takie zbiorniki spełniają swoją rolę i idziemy w tym kierunku, żeby tworzyć odpowiednie warunki do gospodarki wodnej - tłumaczy Tadeusz Zakrzewski, wójt gminy Chynów.
W planach jest, żeby zbiornik pełnił również funkcję rekreacyjną.
- Będzie on też pełnił funkcję spacerową i wędkarską. Postaramy się uatrakcyjnić to miejsce dla społeczeństwa - dodaje wójt.
Gmina Chynów otrzymała także 280 tys. zł na przebudowę drogi gminnej w Sułkowicach.
- Jest tam zwarta zabudowa i komunikacja musi być usprawniana, żeby mieszkańcy mogli swobodnie się poruszać, a to się wiąże na przykład z czasem dojazdu do pracy - tłumaczy wójt.
Gmina Chynów rozstrzygnęła już przetarg na budowę drogi w Sułkowicach i wybrała najkorzystniejszą ofertę. Zadanie wykona firma Budmax z Celestynowa.
Napisz komentarz
Komentarze