Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 8 lutego 2026 02:26
Reklama

Chciał ukraść kury na niedzielny rosół

Do nietypowego zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie powiatu kozienickiego. Policja zatrzymała 73-latka, który wszedł do kurnika i chciał ukraść kury... na niedzielny rosół.
Chciał ukraść kury na niedzielny rosół

Źródło: / KPP Kozienice

W czwartek, 13 lipca ok. godz. 1 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał ukraść kury. - 73-letni mieszkaniec Kozienic pojechał rowerem na pobliską wieś, gdzie wszedł do kurnika na jednej z posesji. Mężczyzna miał ze sobą jutowy worek, latarkę i gaz obezwładniający. Gdy kury zaczęły głośno gdakać, będący na posesji właściciel zauważył złodzieja i zamknął go w kurniku, a o wszystkim powiadomił policję. Zamknięty mężczyzna zaczął kopać w drzwi, a po chwili wybił małe okienko, przez które zaczął atakować gazem właściciela. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 73-latka. Jak tłumaczył się mężczyzna, kury miał przeznaczyć na niedzielny rosół - mówi podkom. Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. 

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z rozbojem. Prokurator zastosował wobec 73-latka dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Dodatkowo 73-latek nie może zbliżać się do właściciela kurnika oraz jego posesji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama