Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 18:13
Reklama

Przewoził za dużo osób w busie. Kierowca stracił prawo jazdy

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazał się 25-letni kierowca z powiatu grójeckiego. Mężczyzna przewoził w busie za dużą liczbę pasażerów, policjanci ukarali go mandatem i zabrali prawo jazdy.
Przewoził za dużo osób w busie. Kierowca stracił prawo jazdy

Źródło: / KPP Grójec

Do kontroli doszło kilka dni temu w Słomczynie w powiecie grójeckim. Policjanci z drogówki zatrzymali renaulta trafica. Według wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, busem podróżować mogło 9 osób, jednak policjanci naliczyli w aucie aż 13 pasażerów i kierowcę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przewożenie zbyt dużej liczby osób w pojeździe grójeccy funkcjonariusze zatrzymali 25-letniemu kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Do tego kierowca busa otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł, a pojazd mógł kontynuować jazdę z innym kierowcą dopiero po wyjściu z niego nadliczbowej piątki pasażerów.

- Policja ostrzega - przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej ilość miejsc, określonych w dowodzie rejestracyjnym, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może okazać się tragiczne w skutkach - komentuje nadkom. Agnieszka Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama