Przypomnijmy, zgodnie z listopadową decyzją wojewody mazowieckiego, szpital w Kozienicach miał zapewnić 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Zgodnie ze zmianą decyzji, od 7 grudnia placówka w Kozienicach zmniejszyła liczbę łóżek do 80. Zgodnie z nową decyzją, od poniedziałku 21 grudnia do odwołania szpital jest zobowiązany zapewnić pięć łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz 40 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2, w tym pięć łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem i możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
"W związku ze zmianą decyzji wznawiamy udzielanie świadczeń zdrowotnych w Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologii w pełnym zakresie. Ponadto zmiana decyzji pozwoli nam w najbliższym czasie na wznowienie udzielania świadczeń zdrowotnych we wszystkich oddziałach szpitalnych. Podjęliśmy też działania w kierunku ponownego uruchomienia działalności oddziału urologicznego" - informuje szpital w komunikacie.
Obecnie w oddziałach szpitalnych przebywa ok. 170 chorych.
Szpital informuje również, że mimo bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej w SP ZZOZ i dużej absencji personelu medycznego Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna oraz Podstawowa Opieka Zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom.















Napisz komentarz
Komentarze