W Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu poinformowano nas, że uczelnia otworzy kierunek, jeśli znajda się chętni.
- By utworzyć pierwszy rok, potrzeba minimum 30 osób – dodaje. Dokumenty uczelnia przyjmuje do połowy lutego - usłyszeliśmy w dziekanacie.
Dodajmy, że Wyższa Inżynierska Szkoła
Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu realizuje w roku
akademickim 2012/2013 kierunek Budownictwo jako kierunek
zamawiany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. WISBiOP jest jedyną uczelnią na terenie
województwa mazowieckiego, która otrzymała dofinansowanie na
realizację kierunku Budownictwo na studiach dziennych i zaocznych. Naukę w październiku 2012 r. podjęło tu 118 osób. Nie zamyka to jednak
możliwości dołączenia do projektu, gdyż uczestnikami projektu
mogą zostać również osoby, które zdecydują się na kontynuację
studiów od II semestru.
Do 15 lutego rekrutację prowadzi Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych. Dokumenty można składać w dziekanacie uczelni (ul. Wodna 13/21). Podobnie jak i w WISBiOP, uczelnia prowadzi rekrutację na wszystkie kierunki, jednak warunkiem uruchomienia grupy jest zebranie minimalnie 30 chętnych.
Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska zaprasza do składania świadectw maturalnych do 15 lutego na dwa kierunki: Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz Ochrona środowiska. Rekrutacja jest prowadzona w dziekanacie szkoły przy ul. Zubrzyckiego 6.
Osoby, które liczyły na rozpoczęcie nauki w semestrze letnim w Wyższej Szkole Handlowej, Radomskiej Szkole Wyższej oraz Instytucie Technologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu będą musiały poczekać. Rekrutacja na wyżej wymienionych uczelniach rozpocznie się dopiero po zakończeniu aktualnego roku akademickiego.
Nad rozpoczęciem rekrutacji zimowej nadal zastanawiają się władze Uniwersyteu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz Wyższej Szkoły Biznesu im. bp. Jana Chrapka.














