Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 11:22
Reklama Fotowoltaika

Tysiąc biegaczy na I Pólmaratonie Radomskiego Czerwca '76

I Półmaraton Radomskiego Czerwca '76 okazał się udaną imprezą. Na starcie stanęło około tysiąca biegaczy. Obsada międzynarodowa (do startu zgłosili się biegacze z całej Polski oraz Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Norwegii, Holandii, Hiszpanii, Kenii i Rumunii), a sportowy poziom wysoki. Zwyciężył Kenijczyk Kemboi Henry z czasem 1:04:29.


Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Ukrainy Roman Romanienko, na trzecim Elisha Kiprotitch Sawe z Kenii. Wśród pań najlepsza była Ukrainka Tetyana Vernygora, druga Daniela Cirlan z Rumunii, a trzecia Dorota Guca, jedna z najbardziej znanych polskich biegaczek długodystansowych, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Bieg na dystansie 21 kilometrów i 97,5 metra otworzył, jako honorowy starter, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Zobacz zdjęcia

Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 to pierwsza masowa impreza, która ma uczcić pamięć o wydarzeniach z 1976 roku. Trasa biegu przebiegała w pobliżu miejsc związanych z protestami sprzed lat. Dzień wcześniej, w sobotę 22 czerwca odbyło się Forum Biegowe w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, przy ul. Narutowicza.




Podziel się
Oceń

Reklama