Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 2 stycznia 2026 21:57
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Cerrad Czarni przegrali w Lubinie

W ostatnim meczu fazy zasadniczej PlusLigi Cerrad Czarni Radom przegrali na wyjeździe z Cuprumem Lubin 0:3. Oznacza to, że „Wojskowi” zakończyli pierwszą część sezonu na szóstym miejscu i w fazie play-off rywalizować będą o piątą lokatę z – Cuprumem Lubin.

W ostatnim meczu fazy zasadniczej „Wojskowi” walczyli na wyjeździe z Cuprumem Lubin. Radomianie rozpoczęli podstawowym składem z Kampą na rozegraniu, Żalińskim i Szalpukiem na przyjęciu, Bołądziem na ataku, Kowalskim na libero oraz Plińskim i Ostrowskim na środku siatki.

Spotkanie w Lubinie zaczęło się po myśli radomian. Cerrad po serii dobrych zagrań prowadził już nawet 10:5, ale nie potrafił utrzymać ten przewagi. Gospodarze spokojnie niwelowali straty i punkt po punkcie zbliżali się do radomian. Sztuka ta udała im się w najważniejszym momencie i to oni okazali się triumfatorami pierwszego starcia. Co prawda duża w tym zasługa „Wojskowych”, którzy w kluczowych momentach popełnili kilka prostych błędów.

W drugim secie praktycznie cały czas na prowadzeniu byli gospodarze. „Miedziowi” dosyć szybko odskoczyli na kilka punktów, a później kontrolowali przebieg gry. Radomianie za sprawą Bartłomieja Bołądzia wyrównali stan gry dopiero na 22:22. Później w nerwowej końcówce lepsi okazali się gospodarze, którzy w kluczowych momentach zapunktowali blokiem i zagrywką.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale wraz z upływem czasu gospodarze zaczęli odskakiwać. Radomianie trochę stracili nadzieję na wygranie tego spotkania i wydawało się, że nie zdołają już nawiązać walki. Gospodarze prowadzili 21:16, ale nagle goście zerwali się do odrabiania strat i doprowadzili do remisu 22:22. Wtedy dwa kolejne punkty zdobyli lubinianie. Radomianie obronili jeszcze pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej nie znaleźli recepty na atak Marcina Możdżonka. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:23, a cały mecz zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Po tej porażce Cerrad Czarni Radom spadli w tabeli na szóste miejsce i na tej pozycji zakończą zmagania w fazie zasadniczej PlusLigi w sezonie 2015/2016. W 26 spotkaniach „Wojskowi” zgromadzili 45 punktów wygrywając 15 pojedynków, a przegrywają 11. Na zakończenie sezonu Cerrad Czarni zmierzą się w fazie play-off z Cuprumem Lubin. Stawką tego pojedynku będzie piąte miejsce w PlusLidze. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Radomiu, a drugi i ew. trzeci w Lubinie. Pierwszy mecz play-offów powinien odbyć się w przyszły weekend, ale dokładny termin zostanie ustalony wkrótce.

Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:22, 26:24, 25:23)  

Cuprum Lubin: Łomacz, Taht, Możdżonek, Kaczmarek, Pupart, Boehme, Rusek (l) oraz Romać

Cerrad Czarni Radom: Kampa, Żaliński, Ostrowski, Bołądź, Szalpuk, Pliński, Kowalski (l) oraz Grzechnik, Zwiech, Szczurek, Grobelny, La Cavera, Majstorović


Podziel się
Oceń

Reklama