Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Skuteczny osteopata w Olsztynie

Skuteczny osteopata w Olsztynie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Czym jest osteopatia?

Osteopatia to dział nauki, który zajmuje się zarówno diagnozowaniem, jak i leczeniem zaburzeń w zakresie układu ruchu, układu współczulnego, a także narządów wewnętrznych. Twórcą tej dziedziny był Andrew Taylor Stilo, który stworzył prestiżową instytucją kształcącą oraz skupiającą wokół siebie specjalistów-osteopatów. Znana jest ona pod nazwą Americano Scholl of Osteopathy. Warto bliżej poznać techniki stosowane w leczeniu osteopatii oraz wskazania do zapisania się do lekarza.

Kim jest osteopata?

Osteopaci to specjaliści, którzy zajmują się leczeniem nie tylko sfery fizycznej, ale i psychicznej zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Według nich, zdrowie to wynik niezachwianej niczym równowagi, jak dobrostanu umysłu i ciała. Mają oni - do leczenia - podejście holistyczne. W swojej codziennej pracy skupiają się na integracji na różnych poziomach funkcjonowania organizmu. Pozwala to wyeliminować w efekcie różnorodne dolegliwości, zaburzenia oraz różnego rodzaju dysfunkcje.

Osteopatia stosuje wiele technik, które po części wchodzą w integrację z terapią manualną oraz cranialną. Co ciekawe, podstawowym narzędziem osteopatów są po prostu ich ręce. Istotne jest również to, że osteopatia jest stosowana w wielu przypadkach i - co za tym idzie - wyróżnia się kilka specjalizacji. Wśród nich należy wymienić między innymi: osteopatę dziecięcego oraz osteopatę ginekologicznego. Pierwszy z nich - jak sama nazwa wskazuje - leczy dzieci. Do drugiego terapeuty z kolei wybierają się w głównej mierze kobiety. Aby poprawić swój stan zdrowia, warto wybrać się do gabinetu osteopatycznego Osteomedyk w Olsztynie.

Wskazania do wizyty w gabinecie osteopaty

Istnieje wiele wskazań, jeśli chodzi o wizytę u osteopaty. Wśród nich można wymienić na przykład:

 

 • zawroty głowy,
 • migreny,
 • dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych,
 • szyjnopochodne bóle głowy,
 • lumbago,
 • dyskopatia,
 • bolesne miesiączkowanie,
 • rwa kulszowa,
 • asymetrie ciała, zaparcia, kolki u niemowląt,
 • dolegliwości bólowe o różnorodnym podłożu, tj. bóle kręgosłupa, bóle stawów i tym podobne,
 • wady postawy,
 • urazy,
 • zaburzenia dotyczące rytmu dobowego,
 • szumy w uszach,
 • zaburzenia a pracy narządów wewnętrznych,
 • nerwice,
 • depresja poporodowa,
 • zaburzenia mające podłoże hormonalne,
 • nietrzymanie moczu,
 • endometrioza,
 • kręcz szyi,
 • astma,
 • plagiocefalia.

Przeciwwskazania do wizyty u osteopaty

Wizyty u osteopaty mają również swoiste przeciwwskazania. Wśród nich oczywiście wymienia się okres ciąży w początkowym okresie oraz zaawansowane stadium chorób psychicznych. Jeśli stan zdrowia z kolei zagraża życiu, istotne jest to, aby wybrać się natychmiast do lekarza. Do wizyty nie można również nikogo zmusić - brak zgody pacjenta także jest pewnego rodzaju przeciwwskazaniem.

Jak rozpocząć terapię?

Aby rozpocząć terapię w gabinecie osteopatii, należy na samym początku umówić się na pierwszą wizytę - można tego dokonać telefonicznie albo bezpośrednio w klinice. Podczas rozmowy z terapeutą, niezbędne jest przedstawienie dotychczas zgromadzonej dokumentacji medycznej. Później przeprowadzane są badania podmiotowe, czyli wywiad z pacjentem, a później badania fizykalne. Jeśli po tym osteopata stwierdzi jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, zaproponuje specjalną terapię.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kolejna wizyta to terapia. Warto przyjść na nią w luźnym i wygodnym stroju. Należy założyć bieliznę, która nie będzie krępowała pacjenta, kiedy zostanie poproszony o rozebranie się. Często jest to niezbędne, aby specjalista omówił postawę ciała chorego oraz potencjalne problemy, z jakimi się zmaga. Niektórzy pacjenci tak krępują się tego, że mogą - w drodze wyjątku - pozostać w luźnych spodenkach oraz koszulce. Strój jest jednam jednym z istotnych czynników, które pozwolą na właściwą ocenę postury oraz zmian tkankowych.

Wiele osób pyta również, czy niezbędne jest bycie na czczo w trakcie wizyty. Nie jest to wskazane, ale warto również powstrzymać się od zbyt obfitych posiłków przed samą wizytą. Niejednokrotnie oceny dokonuje się także na podstawie okolic jamy brzusznej, w związku z czym pełny żołądek może okazać się sporym utrudnieniem w trakcie badania. Pod koniec wizyty osteopata może również udzielić pewnych zaleceń w związku z ruchem albo żywieniowych. Może także zasugerować wykonywanie określonych ćwiczeń. Są one częścią terapii, w związku z czym należy się do nich stosować.

Jak często trwają wizyty u osteopaty?

Czas trwania oraz częstotliwość wizyt u osteopaty mogą być różne i ustalane indywidualnie, w zależności od naszych potrzeb. Najczęściej pierwsza rozmowa trwa dłużej z powodu konieczności zebrania szczegółowego wywiadu i wykonania całościowego badania. Kolejne mogą być natomiast znacznie krótsze, ale równie efektywne. Warto pamiętać także, że zbyt długa wizyta oraz wykonywanie kilku technik może prowadzić do tak zwanego przestymulowania pacjenta, a także chwilowego pogorszenia jego stanu. Nie każdy ma świadomość, że techniki osteopatyczne są niezwykle delikatne, ale równocześnie mają ogromną moc oddziaływania. To pewnego rodzaju bodźce, które wymuszają na ciele reakcje. Często jest ona zbyt silna, w związku z czym przez jeden albo dwa dni pacjent może czuć się gorzej - to jednak normalne, dlatego nie warto się tym zbyt mocno martwić. Reakcja ta nie powinna utrzymywać się dłużej, niż przez dwa lub trzy dni.

W przypadku częstotliwości wizyt, najczęściej jest to jedna w tygodniu. Jeśli stan zdrowia pacjenta się poprawia, wówczas wizyty odbywają się rzadziej - raz na trzy tygodnie albo raz na miesiąc, a później - nawet rzadziej.

Ile kosztuje wizyta u osteopaty?

Cennik wizyt w gabinecie osteopatii jest różnorodny. Najczęściej cena pojedynczej wizyty waha się od około 100 do 400 złotych. Nie da się jednak ukryć, że takie spotkania są warte swojej ceny. Opinie pacjentów ujawniają, że koncepcja holistyczna oraz podejście do chorego przez osteopatę są w pełni skuteczne. Warto zatem zainwestować w swoje zdrowie.

Techniki osteopatii

Istnieje wiele technik osteopatii. W trakcie pierwszej wizyty, osteopata dokonuje postawienia wstępnej diagnozy i dobiera wspomnianą technikę leczenia. Wśród nich wymienia się między innymi:

 

 •   manipulacje stawowe,
 •   techniki relaksacji powięziowo – mięśniowej,
 •   stymulacja punktów spustowych,
 •   neuromobilizacje.

Techniki te wywodzą się z tradycyjnych metod terapii manualnej, które pochodzą jeszcze z początków samej dziedziny osteopatii, to jest z XIX wieku. Różnią się one między innymi różnymi metodami rozluźniania pozycyjnego.

Fizjoterapia Olsztyn, czyli co robić, gdy boli?

Wiele osób myśli, że osteopatia to magia, a osteopaci są prawdziwymi cudotwórcami. Patrząc na ich możliwości, takie stwierdzenie może znajdować swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W większości jednak za sukces odpowiadają w pełni naturalne metody leczenia napięć mięśniowych. Leczenie to jest związane przede wszystkim z terapią manualną, powszechnie stosowaną w fizjoterapii. Charakteryzują się one w pełni holistycznym podejściem do problemów, a także wywodzą z przekonania, że soma, czyli ciało oraz psyche, czyli dusza są ściśle ze sobą połączone i stanowią całość.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Osteopatia to pewnego rodzaju gałąź fizjoterapii - łączy elementy medycyny i technik naturalnych. Praktyka ta jest jednak w pełni bezpieczna, w związku z czym nie stwarza jakichkolwiek zagrożeń dla pacjentów. Techniki osteopatyczne niwelują szkodliwe napięcia mięśniowe, zmniejszają uczucie bólu oraz minimalizują występujące stany zapalne tkanek. Do osteopaty należy zgłaszać się więc z następującymi problemami:

 • choroby na tle ginekologicznym i urologicznym;
 • zastoje układu limfatycznego;
 • ogólne osłabienie odporności;
 • dyskopatie i inne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa;
 • stany pourazowe i wynikające z przeciążenia;
 • zmiany degeneracyjne stawów, rwy;
 • schorzenia związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego, oddechowego;
 • migreny, bóle oraz zawroty głowy;
 • problemy ze słuchem lub wzrokiem.

Osteomedyk Olsztyn to przede wszystkim miejsce, gdzie można znaleźć najlepszych specjalistów. Pomimo że dziedzina osteopatii wciąż w Polsce jest nowością i niewiele osób ją zna, to w olsztyńskim gabinecie zainteresowani mogą zapisać się na wizytę do wykwalifikowanych profesjonalistów. Posiadają oni odpowiednie wykształcenie oraz kwalifikacje, które pozwalają im na praktykę. Terapeuta musi bowiem najpierw ukończyć kierunek lekarski lub być magistrem fizjoterapii, a następnie zdobyć wiedzę na specjalistycznych szkoleniach. Oprócz tego, musi wyróżniać się rozległą wiedzą ogólnomedyczną, która jest związana z patologiami układu ruchowego. Ponadto, musi znać wciąż udoskonalane techniki manualne od podstaw.

Poznaj specjalistów Osteomedyk!

W gabinecie Osteomedyk w Olsztynie pracują najlepsi specjaliści w regionie (a być może nawet i w Polsce). Warto ich poznać!

Mgr Rafał Baranowski to absolwent Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie na Wydziale Fizjoterapii. Jego specjalnością jest funkcjonalna terapia manualna, leczenie schorzeń obręczy barkowej oraz igłoterapia. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobywał pod okiem wybitnych specjalistów w dziedzinie osteopatii, dlatego cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentów.

Krzysztof Kostrzębski D.O. to dyplomowany terapeuta manualny oraz osteopata. Uczył się od najlepszych osób w dziedzinie osteopatii, takich jak między innymi Michel Leduc D.O., wybitnej postaci z zakresu zarówno fizjologii, jak i neurologii. Miał również okazję współpracować z Thomasem W. Myersem, twórcą koncepcji Anatomy Trains oraz przodownikiem wśród współczesnych terapeutów manualnych. Jest absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie na Wydziale Fizjoterapii. Jego specjalnością jest diagnostyka i leczenie tkanek miękkich w kontekście dysfunkcji oraz urazów.

 

Warto pamiętać, że głównym czynnikiem, który decyduje o powodzeniu rehabilitacji jest dobra współpraca na linii terapeuta-pacjent oraz obustronne zaufanie. Jeśli nie ma nici porozumienia między nimi, wówczas nawet najlepszy osteopata nie będzie w stanie pomóc. Pacjent musi zatem chcieć zmiany i wyzdrowienia. Co więcej, należy pamiętać, że wielu pacjentów uniknęło operacji dzięki właśnie terapii osteopatycznej. Dzięki takiej terapii, można nie tylko wyzdrowień i uwolnić się od bólu, ale i uniknąć inwazyjnych metod leczenia, które nie dają wielkich szans na całkowite dojście do zdrowia i wymagają wieloletniej niekiedy rehabilitacji.

Jeśli chcesz naprawdę zwrócić na siebie uwagę internautów, potrzebny jest Ci naprawdę profesjonalny doradca SEO – taki, jak firma SEOMANAGMENT. Oferuje ona kompleksową obsługę każdej witryny internetowej, począwszy od pozycjonowania w wynikach wyszukiwania po kompletny audyt SEO. Promować się możemy lokalnie, jak i na terenie całego kraju, dzięki czemu możemy dotrzeć do dokładnie takiej grupy docelowej, do jakiej zamierzaliśmy. Współpraca z SEOMANAGMENT to praktycznie gwarancja sukcesu naszej firmy.

Artykuł sponsorowany

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy