Jednostronny finał Orlen Pucharu Polski! TME SMS Łódź nie pozostawił złudzeń!

Już sam początek potwierdzał przypuszczenia obserwatorów, że to byłe mistrzynie kraju z Łodzi będą faworytkami spotkania. To podopieczne Marka Chojnackiego przejęły inicjatywę na pojedynkiem i zepchnęły rywalki do głębokiej defensywy. Mimo wszystko pierwszy celny strzał oddały gdańszczanki, kiedy to w 7 minucie Anna Skrzypczyk wpadła w pole karne SMS-u i strzeliła pod poprzeczkę, ale Oliwia Szperkowska wybiła piłkę na róg. W końcu w 20 minucie SMS objął prowadzenie, bo perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego popisała się Wiktoria Zieniewicz. Piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę i odbiwszy się od niej wpadła do siatki! Na kolejnego gola licznie zgromadzeni kibice czekali do 40 minuty. Wówczas z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkowała Klaudia Jedlińska a głową w bramce umieściła ją Dominika Kopińska. To nie był koniec strzeleckiego popisu łodzianek w 1. połowie, bo w 44 minucie najaktywniejsza w tej części Jedlińska z metra trafiła do pustej bramki!

W przerwie trener AP Orlen dokonał dwóch zmian, ale te niewiele zmieniły. Wystarczyło bowiem 50 sekund po wznowieniu gry, by SMS wygrywał 4:0, po tym jak zespołową akcję celnym strzałem w krótki róg bramki sfinalizowała Gabriela Grzybowska. Kapitan zespołu podwyższyła także wynik na 5:0, po tym, jak fatalnie we własnym polu karnym zachowała się Kimberly Sanford… Po raz szósty Jessica Ludwiczak piłkę z siatki wyciągała w 71 minucie, gdy pokonała ją Jagoda Szewczuk, ale wówczas prowadząca zawody Michalina Diakow, gola nie uznała.

AP Orlen Gdańsk – TME SMS Łódź 0:5 (0:3)

Bramki: Grzybowska 2, Zieniewicz, Kopińska, Jedlińska.