Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Trelka: Pomoc dla WOŚP to indywidualna sprawa

Trelka: Pomoc dla WOŚP to indywidualna sprawa

Poniedziałkowy program rozpoczął się od tematu 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele samorządów w naszym kraju włączyło się do organizacji akcji lub też przekazało przedmioty na licytację. Starostwo Powiatowe w Radomiu takich działań nie podjęło. Dlaczego?

- Myślę, że nie ma potrzeby takiego centralnego zarządzania w tej sprawie, każdy decyduje sam czy chce wesprzeć WOŚP czy nie. Byłem wczoraj na zakupach, widziałem młodych ludzi z serduszkami i powiem szczerze, że w pewnym momencie było to trochę irytujące, bo wystąpiła taka stygmatyzacja na tych, którzy je mają i tych, którzy ich nie mają - stwierdził nasz gość. 

https://www.cozadzien.pl/radom/aktualizacja-trwa-31-final-wosp/88843

Trelka poinformował, że sam w miarę możliwość wspiera WOŚP. Uważa, że każda idea wsparcia słabszych i potrzebujących jest dobra i sprawia radość tym, którzy pomagają. - Jestem absolutnie za tym, żeby wspierać każdą taką zbiórkę - dodał starosta radomski.

Pieniądze dla szpitala - jak to się robi?

Prowadzący Łukasz Kościelniak nawiązał do ostatnich wypowiedzi Jerzego Zawodnika, wiceprezydenta Radomia. Chodzi o środki dla radomskiego szpitala - jak stwierdził, mimo składanych wniosków, miasto nie otrzymuje dofinansowania, w przeciwieństwie do mniejszych szpitali powiatowych. Jaka jest więc recepta na sukces radomskiego starostwa, które w ostatnim czasie otrzymało bardzo duże środki na rozbudowę i doposażenie lecznic w Pionkach oraz w Iłży?

- Nie chcę odnosić się do tych gorzkich żali ze strony pana prezydenta. Nasza skuteczność jest efektem wiarygodności, prowadzenia inwestycji, realizacji naszych planów. Wspólnie z rządem realizujemy przedsięwzięcia, pomagają samorządy, razem możemy działać lepiej - oznajmił Trelka.

https://www.cozadzien.pl/radom/jerzy-zawodnik-przestanie-byc-wiceprezydentem-radomia/88742

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Starosta w kontrze do słów prezydenta poinformował, że po raz czwarty zaktualizował w ostatnich dniach wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego oraz inwestycji drogowych do samorządu województwa mazowieckiego. - Liczę na to, że w tym roku powiat radomski dostanie szansę realizacji ważnych inwestycji z udziałem środków Urzędu Marszałkowskiego - stwierdził.

Kościelniak zapytał Trelkę o to czy przy podziale środków - czy to rządowych, czy też z budżetu samorządu województwa - nie działa system partyjny. - Nie chciałbym, żeby dzielono nas na "naszych i waszych", bo pacjenci, kierowcy czy inne grupy, dla których realizujemy inwestycje nie pytają, skąd są pieniądze. To są środki publiczne, mieszkańców, nas wszystkich. Każdy z wójtów, burmistrzów, starostów zabiega o jak najwięcej, żeby móc działać na swoim terenie - odpowiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Historyczne statystyki

Kolejnym wątkiem poniedziałkowej rozmowy była działalność Powiatowego Urzędu Pracy. Według ostatnich statystyk, bezrobocie w powiecie radomskim spada, padł też rekord ofert pracy. Czy to potwierdza, że zmiana dyrektora PUP-u, do której doszło kilka lat temu, przyniosła rezultat?

https://dami24.pl/poranna-rozmowa/poranna-rozmowa-waldemar-trelka/25748

- To była dobra zmiana, szybko wpłynęła na jakość wydawanych środków. Przypomnę, że był to wtedy czas tarczy antykryzysowej, wydatkowania covidowych środków. To nie jest jednak wyłącznie mój sukces. To jest efekt aktywności mieszkańców powiatu, mamy na jego terenie dużo firm, zarówno tych mikro jak i średnich przedsiębiorstw, rodzinnych biznesów. Mamy dużą liczbę pracowników z Ukrainy, którzy znaleźli też pracę na terenie powiatu radomskiego.

Awans szkół w rankingu

W porównaniu do Radomia, Starostwo Powiatowe w Radomiu może cieszyć się z awansu szkół z Iłży, Pionek i Chwałowic w rankingu "Perspektywy". Niektóre z nich po raz pierwszy się w nim pojawiły. - Uczniowie wymagają od siebie, podobnie wygląda kwestia w przypadku rodziców, pedagogów, wychowawców czy dyrektorów. Nieskromnie powiem, że nasze wsparcie również w tym pomaga. Idzie niż demograficzny, jako samorząd zainwestowaliśmy dziesiątki milionów złotych na bazę dydaktyczną, zaplecze sportowe, strzelnicę czy szkolnictwo specjalne - stwierdził Trelka.

https://www.cozadzien.pl/radom/perspektywy-radomskie-szkoly-spadaja-w-rankingu-awans-kopernika/88432

Jak poinformował starosta, kolejnym krokiem jest uruchomienie Branżowego Centrum Umiejętności w Pionkach. - Chcemy kształcić ludzi pod kątem zakładów metalowych czy zbrojeniówki - powiedział Trelka.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Rondo poprawiło bezpieczeństwo

Kilka dni temu oddano do użytku przebudowane rondo w Kowali. W ostatnich latach na tym skrzyżowaniu dochodziło do wypadków. Czy rondo rozwiąże ten problem i poprawi bezpieczeństwo? - Wcześniej, kiedy tam się przejeżdzało to grało się w rosyjską ruletkę: albo się uda, albo nie. Było wielu szyderców i społeczników, którzy robili wszystko, żeby się nie udało zrealizować tej inwestycji, ale nie będę tego komentował. Rondo się udało, można pojechać i je zobaczyć. O takie inwestycje powinniśmy zabiegać, od tego jest władza, żeby poprawiać bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców - stwierdził starosta.

https://www.cozadzien.pl/region/rondo-w-kowali-oficjalnie-otwarte/88636

Samorząd czy parlament?

Na koniec prowadzący Kościelniak przytoczył pozytywne opinie od polityków Prawa i Sprawiedliwości na temat pracy Waldemara Trelki. Poseł Marek Suski powiedział podczas jednej z konferencji, że gdyby Radom miał takiego gospodarza jak powiat radomski to miasto wyglądałoby zupełnie inaczej. Skoro jest tyle pozytywnych opinii i sukcesów to może kolejnym krokiem będzie start starosty radomskiego w wyborach do parlamentu?

https://www.cozadzien.pl/radom/suski-radom-jest-zarzadzany-jak-miasto-w-xix-wieku-a-po-jest-daleko-za-niektorymi-republikami-bananowymi/86262

- To bardzo miłe, ale mam świadomość swoich wad i niedoskonałości. Mówiąc wprost, jestem zafascynowany powiatem radomskim i tym, co dzieje się wokół Radomia. Marzy mi się, żeby w przyszłości powiat radomski i Radom były jakby "jednym organizmem", dzięki czemu moglibyśmy być konkurencją dla Kielc czy Warszawy. Mam jeszcze wiele pomysłów, które chciałbym realizować na terenie powiatu radomskiego - stwierdził Trelka.

Starosta nie odpowiedział wprost na zadanie pytanie, dlatego Kościelniak dopytał czy Trelka bierze pod uwagę udział w wyborach parlamentarnych. - Na ten moment nie biorę pod uwagę startu, ale niezbadane są wyroki boskie. Myślę, że w Radomiu jest drużyna parlamentarzystów, która się sprawdza i która robi tutaj dobrą robotę. Mamy dobrych adwokatów w Warszawie, zarówno jeśli chodzi o posłów jak i senatorów - ocenił Trelka.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy