- Drugi sprawca, który był dotychczas poszukiwany został zatrzymany. To 30-letni mieszkaniec Radomia. On również usłyszał zarzut spowodowania pożaru i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące - mówi Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
Prokuratura oczekuje na końcową ekspertyzę biegłego z zakresu pożarnictwa. Po jego uzyskaniu zostanie do sądu skierowany akt oskarżenia.
Przypomnijmy, że do pożaru kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Reja i Tybla w Radomiu doszło na początku czerwca br. Z zabezpieczonego monitoringu wynikało, że związek ze sprawą mają dwie osoby. Kobieta została od razu zidentyfikowana, ale nie trafiła do aresztu, ponieważ sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury.
Teraz obojgu grozi do 10 lat więzienia.















Napisz komentarz
Komentarze