Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Radomska PO rozpoczęła zbiórkę podpisów dla Trzaskowskiego

Radomska PO rozpoczęła zbiórkę podpisów dla Trzaskowskiego

Oficjalna inauguracja zbierania podpisów w Radomiu odbyła się na pl. Jagiellońskim, choć formalnie już od kilku dni chętni mogli poprzeć kandydaturę Rafała Trzaskowskiego.

- Dzisiaj Polska potrzebuje prezydenta aktywnego, prezydenta, który będzie brał sprawy w swoje ręce, prezydenta, który będzie niezależny, ale który także będzie prezydentem przewidywalnym i gwarantem stabilnej, ale przede wszystkim demokratycznej i bezpiecznej Polski. Dlatego dzisiaj oficjalnie zaczynamy zbiórkę podpisów poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na urząd prezydenta naszego państwa i zapraszam wszystkich, aby do nas dołączyli - powiedziała Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca radomskiej Platformy Obywatelskiej.

Kandydaturę Rafała Trzaskowskiego poparli także parlamentarzyści ziemi radomskiej - Joanna Kluzik-Rostkowska i Konrad Frysztak.

- Jeżeli chcemy Polski praworządnej, jeżeli marzy nam się uporządkowanie wielkiego bałaganu w sądownictwie, jaki zostawił PiS, jeżeli marzy nam się dokończenie tych wszystkich rozliczeń, które rozpoczęliśmy, jeżeli marzy nam się sytuacja, w której to, co obiecaliśmy, dowieziemy do końca, a dzisiaj mamy z tym problem, dlatego że obecny prezydent do samego końca walczy, żeby nam w tym przeszkodzić, to zróbmy wszystko, żeby 18 maja, a najpóźniej dwa tygodnie później prezydentem został Rafał Trzaskowski - zaapelowała Joanna Kluzik-Rostkowska.

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/konferencja-prasowa-oraz-inauguracja-zbiorki-podpisow-pod-kandydatura-rafala-trzaskowskiego-w-wyborach-na-prezydenta-rp-zdjecia/106557

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Poseł Konrad Frysztak liczy, że uda się zebrać więcej podpisów, niż w kampanii w 2020 roku.

- Razem możemy zebrać więcej podpisów niż w 2020 roku, a wtedy tych podpisów było, przypomnę, 1 mln 600 tys. To pewnego rodzaju rozpędzenie kampanii wyborczej, która będzie trwała zapewne do ostatnich godzin tuż przed ciszą wyborczą - powiedział poseł PO.

Poseł Platformy Obywatelskiej podkreślił także, że jeśli ktoś nie może bezpośrednio złożyć podpisu, to jest możliwość poparcia Rafała Trzaskowskiego w inny sposób.

- Zachęcam do kontaktu z nami poprzez media społecznościowe. Wyślemy wam formularz, który będziecie mogli nam oddać albo my będziemy mogli od was ten formularz odebrać - powiedział Konrad Frysztak.

Kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski poparł również Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

- Rafał Trzaskowski wielokrotnie jako prezydent Warszawy, jako kandydat na prezydenta Polski mówił o tym, jak bardzo ważna jest samorządność w życiu nas wszystkich. Dlatego zachęcam państwa do składania podpisów, ale jednocześnie do rozmów, bo wiem o tym, że Rafał Trzaskowski będzie również pokazywał, jak będą się zmieniały nasze małe ojczyzny, kiedy będzie prezydentem Polski - powiedział prezydent Radomia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

https://www.cozadzien.pl/radom/trzaskowski-radom-ma-olbrzymi-potencjal/104731

Głos zabrał także Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

- Sam kandydat deklaruje, że postara się odwiedzić każdy powiat i liczymy bardzo mocno na to, więc będzie okazja też spotkać się, porozmawiać podczas spotkań, które nie są aranżowane, tak jak w przypadku spotkań kandydata Prawa i Sprawiedliwości, wejść na to spotkanie, zadać pytanie, uścisnąć dłoń kandydatowi, namacalnie zobaczyć, jaki to człowiek - podkreślił wicemarszałek.

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/spotkanie-otwarte-z-rafalem-trzaskowskim-w-kamienicy-deskurow-zdjecia/104730

Pierwsze podpisy poparcia mieszkańcy Radomia złożyli tuż po konferencji prasowej. Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 18 maja, a jeśli żaden kandydat nie uzyska wówczas 50 proc. poparcia, druga tura zaplanowana jest na 1 czerwca.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy