Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Jakie plany na weekend?

Jakie plany na weekend?

Piątek, 29 września

Wieczór poezji. Dom Kultury „Borki” zaprasza o godz. 17.30 na wieczór poezji nieprofesjonalnej grupy artystów amatorów. Wstęp wolny

Anielka w klubie Dzikie Węże. Anielka jest laureatką licznych konkursów, m.in. Śpiewajmy Poezję w Olsztynie, zdobywczynią nagrody dziennikarzy w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdyni. Jej debiutancki singiel „Sen” podbił serca słuchaczy. Artystka współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako aktorka, kształci swój wokal na Akademii Muzycznej w Łodzi. Na scenie wraz z artystką wystąpią: Roman Jońca (instrumenty klawiszowe), Bartłomiej Czubak (gitary, instrumenty klawiszowe) i Michał Bator (perkusja). Bilety w cenie: 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie Amfiteatru przy Parkowej 1 (płatność tylko gotówką).

Jubileusz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Dyrekcja i społeczność szkoły zapraszają absolwentów, uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników i przyjaciół na uroczyste obchody 120-lecia II LO, Program uroczystości: godz. 9 - msza św. w intencji byłych i obecnych uczniów i pracowników szkoły w kościele Matki Bożej Miłosierdzia; godz. 10 - przemarsz pocztu sztandarowego, gości, uczniów i pracowników szkoły z kościoła na galę do Zespołu Szkół Muzycznych; godz. 11 - uroczysta gala w sali koncertowej ZSM (wstęp wolny); godz. 15 - spotkanie w murach II LO (ul. Kusocińskiego 8) - wstęp wolny

Mazowiecka Recepta na Sztukę

Kolejne spotkanie w ramach Mazowieckiej Recepty na Sztukę, które odbędzie się 29 września o godz. 17.0. w Aptece Kultury w Radomiu (Rynek 12).

Tym razem recepta będzie szukana razem z Katarzyną Kubisiowską - dziennikarką Tygodnika Powszechnego, biografką Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego. Autorką m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem „Głos” i zbioru rozmów z ludźmi kultury „Blisko, bliżej”. Rozmowę o jej najnowszej książce „Kora. Się Żyje. Biografia” poprowadzi Milena Majewska, redaktorka naczelna Rekord Grupy Mediowej i Mariusz Dański z Uniwersytetu Radomskiego.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Wstęp wolny. Liczba miejsc w Aptece Kultury jest mocno ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Przesyłać je należy na adres m.turczyk@muzeum.edu.pl. W spotkaniu będzie można uczestniczyć online, bez ograniczeń i zgłoszeń. Spotkanie będzie transmitowane na profilu FB muzeum. Transmisja będzie również dostępna na portalu @cozadzien.pl

 

Sobota, 30 września

Premiera dla najmłodszych. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 17 na Scenę Kameralną na premierę spektaklu „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” według Leszka Kołakowskiego. Adaptacja, reżyseria, teksty piosenek – Cezary Domagała. To pełna przygód historia o trójce niezwykłych bohaterów. Gdzieś na świecie mieszka pewien Nosorożec… Jest bardzo smutny, ponieważ bardzo chciałby nauczyć się latać. Pewien wróbel ze wszystkich sił próbuje mu w tym pomóc. Czy naszemu bohaterowi uda się spełnić to wyjątkowe marzenie? A może pogodzi się z przegraną? To przedstawienie o tym, jak dążyć do realizacji swoich pragnień, jak nieśmiałość przekuć w siłę, jak nabrać odwagi i pewności siebie oraz o tym jak zaakceptować samego siebie. Interaktywny spektakl pełen ciepłego humoru oraz pięknych piosenek gwarantuje wspaniałą zabawę widzom niezależnie od wieku, bo przecież każdy chce spełniać swoje marzenia. Wstęp płatny

Niedziela, 1 października

Ziemniak w roli głównej

Będą m.in. pokazy bronowania, występy kapel ludowych, konkurs na potrawę z ziemniaków i warsztaty tkackie – w niedzielę, 1 października Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Festiwal Ziemniaka. Impreza rozpocznie się o godz. 12, a potrwa do godz. 19. W zagrodzie z Kłonówka (godz. 12-18) zaplanowano pokaz szatkowania i ubijania kapusty w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Zdziechowianki” i warsztaty stemplowania tkanin. Twórczyni ludowa Małgorzata Krajewska zaprezentuje, jak się robi pająka ze słomy. Z kolei w zagrodzie z Alojzowa (godz. 12-18) odbędzie się pokaz darcia pierza w wykonaniu Zespołu Ludowego „Przystalanki” z Przystałowic Małych, obróbka ziarna, ręczne pozyskiwanie mąki w żarnach i stępach, pokaz robienia wykręcaków oraz warsztaty stolarskie. W tym samym czasie w zagrodzie z Chomentowa Zespół Obrzędowy Zaborowianki pokaże osnuwanie warsztatu tkackiego w chałupie i przędzenie na kołowrotku. Ponadto - pokaz ręcznej obróbki lnu i warsztaty tkackie. W zagrodzie z Bartodziejów natomiast twórcy ludowi: Grzegorz Gordat i Wiesław Chołuj zaprezentują wyplatanie koszy na ziemniaki. Chętni nauczą się tej sztuki podczas warsztatów.

Wiele będzie się działo na muzealnych polach. Zaplanowano pokaz ręcznego kopania ziemniaków w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Piątkowy Stok” i pokaz kopania ziemniaków kopaczką konną, pokazy: orki, bronowania i siewu ręcznego z płachty. Będzie można, jak zawsze, skosztować ziemniaków pieczonych w popiele (cztery ogniska).

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Nie zabraknie konkursu na regionalną potrawę z ziemniaków (Polana, godz. 13). O godz. 15 - pokaz kulinarny Karola Okrasy i rozstrzygnięcie konkursu.

Ucztę muzyczną na scenie pod dębem (godz. 14-19) zapewnią kapele: Henryka Gwiazdy, Zbigniewa Ciechowicza i Tomasza Stachury. O godz. 16.30 rozpocznie się obrzęd „Okrężnej” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Piątkowy Stok”.

Będzie można posmakować potraw przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich, przejechać się bryczką czy kupić coś na kiermaszu twórczości ludowej i rękodzieła. Do kupienia będą też miody i inne towary powiązane z tematyką festynu. Miłośników czworonogów na pewno zainteresuje prezentacja polskich spanieli myśliwskich.

Koncert Guzowianek. O godz. 17 Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki” zaprasza do sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych na promocję swojej drugiej płyty „Ech, poleczko”. „To wyjątkowy album, który powstawał przez 5 lat. Producentką muzyki i opracowania muzycznych jest Wioleta Fijałkowska, założycielka zespołu oraz Kamil Goraziński - Studio Combo w Wierzbicy, który odpowiada również za nagranie, miks i mastering utworów. Teksty do autorskich kompozycji napisał Pan Marek Mioduszewski. Muzykę nagrała Guzowiankowa Kapela. Ponadto w projekcie udział wzięło wielu wspaniałych muzyków, tworząc jeszcze bardziej wyjątkowe brzmienie i energię tej płyty” - czytamy na faxcebookowym profilu Guzowianek. Wstęp wolny. Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki” powstał w 2014 r. Składa się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. Grupa bije rekordy popularności.

 

Bajkowe Niedziele w Resursie Obywatelskiej

„O pchle co manier nie miała” to barwny spektakl dla dzieci z elementami języka angielskiego, inspirowany tekstem Pchła Szachrajka Jana Brzechwy. Opowiada o wielkiej damie, która ma wszystko poza kulturą osobistą. Nikt się nie spodziewa, że tak mała pchła może odznaczać się tak ogromnymi brakami. Widzom pozostaje się z tego tylko śmiać, pod warunkiem, że z ich manierami jest wszystko w porządku.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy