Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 12:25
ReklamaElmas wędliny

Radomscy policjanci rozbili tytoniową siatkę

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, we współpracy z innymi wydziałami mazowieckiej komendy oraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, zakończyli szeroko zakrojoną operację ukierunkowaną na zwalczanie przestępczości gospodarczej związanej z obrotem wyrobami tytoniowymi pozbawionymi wymaganych polskich znaków akcyzy. Wstępne szacunki wskazują, że potencjalne straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonych podatków mogłyby sięgnąć około 130 tysięcy złotych.

Działania poprzedzone były kilkutygodniową pracą operacyjną i analityczną, która pozwoliła na zidentyfikowanie podejrzanych oraz miejsc wykorzystywanych do przechowywania nielegalnych produktów. 

W efekcie przeprowadzonych czynności, zatrzymano 44-letniego mieszkańca Radomia, który w pojeździe marki Opel przewoził 6 kilogramów krajanki tytoniowej. Podczas działań prowadzonych na terenie Radomia, funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia wykorzystywane przez 44-latka. Przewodnik psa służbowego z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, dzięki reakcji swojego wyszkolonego czworonożnego partnera, trafił na zamaskowane drzwi prowadzące do schowka pod schodami. W środku ujawniono 1745 paczek papierosów pozbawionych polskich znaków akcyzy.

Jednocześnie funkcjonariusze przeszukali pojazd marki Volkswagen należący do 30-letniego radomianina. W jego wnętrzu ujawniono ponad 30 kilogramów krajanki tytoniowej, a w miejscu zamieszkania 30-latka zabezpieczono profesjonalną maszynę do produkcji papierosów. Dodatkowe przeszukania na działce ogrodowej użytkowanej przez 29-letnią partnerkę 30-latka doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych 4,45 kilograma krajanki tytoniowej i kolejnej maszyny do produkcji papierosów.

Łączny bilans operacji to ponad 40 kilogramów krajanki tytoniowej i blisko 50 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne szacunki wskazują, że potencjalne straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonych podatków mogłyby sięgnąć około 130 tysięcy złotych.

Ostatecznie zatrzymano dwóch mężczyzn: 30- i 44-latka, mieszkańców Radomia. Usłyszeli oni zarzuty naruszenia przepisów ustawy o podatku akcyzowym oraz kodeksu karnego skarbowego. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama