Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 07:59
Reklama

Wakacje na wsi czy w centrum miasta? Fosa Pełna Kultury 2025

Każdy weekend to inna opowieść i klimat – takie jest założenie festiwalu organizowanego przez Amfiteatr. Tym razem radomianie mieli okazję odwiedzić wieś, zorganizowaną w przestrzeni Parkowej 1. Fosa Pełna Kultury 2025 co roku zaskakuje, tym razem pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”.
Wakacje na wsi czy w centrum miasta? Fosa Pełna Kultury 2025

Autor: Aleksandra Podlaska

Letni festiwal Amfiteatru nie zwalnia tempa. Wydarzenie „Wsi spokojna, wsi wesoła” skierowane było dla całych rodzin, które chętnie brały udział w przygotowanych aktywnościach. 

-Zależało nam na tym w tegorocznej Fosie, żeby było tak jak na polskich wczasach kiedyś. Stąd właśnie pomysł, żeby w pierwszym weekendzie poruszyć tematykę morską, a w drugim, w którym dzisiaj jesteśmy, poruszyć tematykę wiejską, bo wieś była też kiedyś takim miejscem gdzie przede wszystkim spędzano wakacje. - mówiła Alicja Gryz-Wasil, kierownik działu edukacji kulturalnej.

Zarówno miłośnicy kultury jak i natury, mogli znaleźć coś dla siebie w przestrzeni starannie zaaranżowanej na wiejskie klimaty. 

-Duży nacisk położyliśmy na scenografię, który mamy nadzieję, że się podoba, na pewno podoba się przejezdnym, mam nadzieję, że radomianom też. - mówiła Alicja Gryz-Wasil - Chcieliśmy oddać klimat wsi, czekamy aż rozkwitną nasze słoneczniki, bo wszystko jest oczywiście żywe.

Wśród atrakcji w ramach Fosy, wymienić można warsztaty artystyczne, kulinarne, rekonstrukcje historyczne, spotkania z autorami bestsellerowych książek, koncerty folkowe. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ceramiczne, podczas których uczestnicy wykonali gliniane ptaszki. 

-Są to bardzo różne ptaki, poczynając od takich polskich ptaszków, maleńkich ptaszków, po indory, pawie, także gama tych ptaszków jest bardzo, bardzo bogata - stwierdziła Iwona Ślifirczyk, instruktorka warsztatów ceramicznych

Następne wydarzenie w ramach Fosy Pełnej Kultury 2025 już 25 i 26 lipca. Impreza odbędzie się pod hasłem „Szczyt wszystkiego”. Wstęp wolny. 

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama