Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 09:39
Reklama

Za driftowanie będzie tłumaczyć się przed sądem

27-letni kierowca nie licząc się z konsekwencjami driftował na ulicy. Stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym udaremnili mu policyjni motocykliści z drogówki. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

4 lipca wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu u zbiegu ulic Chrobrego i Struga zauważyli mężczyznę kierującego pojazdem marki BMW. Kierowca wprowadził pojazd w poślizg stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym. Widząc to funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli.

Za kierownicą auta siedział 27-latek. W związku z popełnionym wykroczeniem przez mężczyznę policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi sporządzili również wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 86. § 1 Kodeksu Wykroczeń „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny” oraz z art. 60. 1. Ustawy Prawo o ruchu drogowym „Zabrania się używania pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby, znajdującej się w pojeździe lub poza nim”.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama