Klub RLTL ZTE Radom zdominował rywalizację podczas zmagań na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Radomianie w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce, natomiast w punktowej nie mieli sobie równych. Radomscy lekkoatleci zdobyli dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy medal.
Złoto we Wrocławiu wywalczyły Joanna Hajdrowska w rzucie oszczepem oraz nasze panie w sztafecie 4x100 metrów. Nasza oszczepniczka dołożyła do swojego dorobku medalowego również brązowy krążek, który zdobyła w konkursie pchnięcia kulą.
Najwięcej medali w dorobku naszych sportowców stanowią krążki srebrne. Dwa z nich zdobyła Martyna Kotwiła na 100 i 200 metrów. Jeden dołożyła sztafeta 4x400 metrów w składzie Małgorzata Czarnota, Izabela Smolińska, Weronika Tkaczyk i Natalia Wosztyl. Ta ostania zdobyła jeszcze srebrny medal indywidualnie na dystansie 400 metrów przez płotki.
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.













