Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 11:31
Reklama

Budowa trasy N-S. Udało się usunąć nielegalne wysypisko

Zgodnie z harmonogramem postępują prace przy budowie pierwszej części III etapu trasy N-S. Wykonawca usunął już nielegalne wysypisko śmieci, które zostało odkryte w okolicach ul. Katowickiej.
Budowa trasy N-S. Udało się usunąć nielegalne wysypisko

Źródło: fot. MZDiK

Pierwsza część III etapu trasy N-S ma połączyć Śródmieście, os. Nad Potokiem i Gołębiów I. Prace trwają na odcinku od ronda dr Krystyny Zapały, które znajduje się pod wiaduktem na ul. Żeromskiego do ul. Andersa na Gołębiowie I.

- Tak naprawdę wszystkie prace związane z brukarką, czy asfaltowaniem niektórych części tej trasy są już widoczne gołym okiem. Bardzo dobrze idą prace związane z obiektami mostowymi. Tam już tak naprawdę zostało tylko i wyłącznie przygotowanie pod malowanie. Do tego wszystkiego, mimo że gdzieniegdzie jeszcze trwają prace związane z usuwaniem kolizji, to całkiem nieźle postępują prace związane ze stawianiem słupów oświetleniowych, czy słupów sygnalizacji świetlnej - mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Dużym utrudnieniem przy budowie III etapu trasy N-S było odkrycie nielegalnego wysypiska śmieci na przedłużeniu ul. Katowickiej.

- Udało się wywieźć całe to składowisko odpadów i trwa zasypywanie tego wyrobiska. To jest oczywiście niezbędne do tego, aby można było w tym miejscu rozpocząć dalsze prac związane z budową trasy N-S - dodaje rzecznik.

Ta część III etapu trasy N-S ma być wykonana do wiosny 2025 r. Warto jednak przypomnieć, że w planach jest przedłużenie jej do ul. Energetyków.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag z Pruszkowa.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama