Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 25 grudnia 2025 02:57
Reklama

Ile kosztuje nauka jazdy na nartach?

Ile trzeba zainwestować w pierwsze ćwiczenia jazdy na nartach? Czy wystarczy kilka godzin, by opanować pierwsze manewry? Kto w takiej sytuacji opłaca sprzęt narciarski i wjazd na stok? Na tego typu pytania zdecydowanie warto znać odpowiedzi, i to jeszcze przed wyjazdem na urlop. Zapraszamy do lektury.

Przedszkole narciarskie, czyli ile kosztuje łączenie zabawy i nauki jazdy na nartach dla dzieci?

Przedszkole narciarskie to znakomity sposób na naukę dzieci jazdy na nartach. Łączy w sobie opcję zabawy z intensywnym treningiem. Już sam fakt, że maluchy mogą założyć narty i szusować na mniejszym pagórku, czyni taki wyjazd wyjątkowym, ale narciarskie przedszkole ma w zanadrzu coś więcej - zabawy na śniegu i fantastyczną atmosferę. Ile kosztuje taka frajda?

To zależy od tego, na ile dni rodzice wykupią kurs. Szkoły oferują tutaj różne możliwości, a ceny kształtują się od 140 do 200 złotych za dzień. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w ramach kursu szkoły zapewniają najczęściej maksymalnie dwie albo trzy godziny lekcyjne. To optymalny czas, by dziecko nie straciło zapału i chętnie brało udział w zajęciach.

Taki kurs można wykupić na jeden lub kilka dni (najczęściej do pięciu). Od długości trwania kursu, uzależniona też jest cena końcowa. Warto dodać, że niektóre ośrodki dodatkowo doliczają zakup karnetu na korzystanie z wyciągów, co może podnieść cenę szkolenia o dodatkowe 30-50 złotych na każdy dzień.

Ile kosztuje nauka jazdy na nartach dla dorosłych?

Każda szkoła narciarska w swojej ofercie posiada również zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych. Tutaj można wybrać pomiędzy treningiem indywidualnym a grupowym. Szkolenie indywidualne jest znacznie droższe i może kosztować między 140 a 200 złotych za godzinę oraz około 300-400 złotych przy wyborze trzech godzin (lekcja trwa 55 minut). Korzystniej jest w grupie, gdzie koszt kursu wynosi za dwa dni (3 godziny dziennie) między 300 a 400 złotych bez karnetu i około 400 do 600 złotych z karnetem.

Trzeba jednak pamiętać, że zajęcia grupowe z nauki jazdy na nartach najczęściej prowadzi jeden lub dwóch trenerów, dlatego uwaga jest rozdzielona pomiędzy wszystkich uczestników. Z drugiej strony trzy godziny to sporo czasu, by podszkolić się także w grupie. Warto mieć na uwadze, że indywidualne kursy, szczególnie w sezonie, trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo zainteresowanie takimi szkoleniami jest naprawdę duże.

Cena za kurs weekendowy jazdy na nartach

Lekcje jazdy na nartach można zaplanować też tylko na jeden dzień. Wtedy jazda na nartach najczęściej organizowana jest w dni weekendowe i trwa średnio cztery godziny. Kurs zorganizowany dla większej grupy kosztuje około 300 złotych za każdego uczestnika. Warto jednak podkreślić, że w tej cenie organizator zwykle zapewnia karnet na wyciągi i wjazd na stok bez oczekiwania w kolejce, co może przekonywać do skorzystania z takiej opcji.

Jeśli jednak grupa składa się z ośmiu osób, to może nie starczyć czasu na opanowanie wszystkich manewrów. Mimo że przy kompletnym obłożeniu grupę zwykle prowadzi kilku trenerów, to mimo wszystko uwaga musi być rozproszona na większą liczbę kursantów. Dlatego osoby, które potrzebują więcej czasu na naukę, mogą być średnio usatysfakcjonowane takim właśnie rozwiązaniem. Choć z drugiej strony zawsze istnieje możliwość wykupienia kolejnego kursu jednodniowego albo kilkudniowego. W końcu gdy ktoś jest zdeterminowany by się nauczyć jeździć na nartach, to na pewno mu się to uda.

Kursy narciarskie dla młodzieży są tańsze niż dla dorosłych

Analizując ceny, zdecydowanie można odnieść takie wrażenie, że różnice między ceną kursu dla dorosłych a ceną kursu narciarskiego dla młodzieży nie są szczególnie wielkie, ale jednak różnią się. Mogą wynieść maksymalnie od 10 do 20 złotych za godzinę lekcji, przy czym trzeba podkreślić, że kursy dla młodzieży organizowane są dla osób do 16 roku życia.

Istotną informacją może być także fakt, że dla instruktorów nie ma znaczenia, czy szkolenie dotyczy jazdy na nartach czy na snowboardzie, ponieważ ceny w obu przypadkach są takie same. Gdzie różnice są natomiast dostrzegalne, to w rodzaju kursów. Jazda na nartach dla początkujących jest bowiem tańsza niż dla osób, które chcą doskonalić swój warsztat. Tutaj różnice mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Na przykład kurs trzydniowy dla osób początkujących w wieku od 6 do 17 lat może wynieść około 900 PLN, a dla osób zaawansowanych cena będzie wyższa o około 200 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama