Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 07:58
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Sienno świętowało odzyskanie praw miejskich

To historyczny dzień dla Sienna. W sali koncertowej miejscowej szkoły muzycznej odbyła się uroczysta sesja z okazji odzyskania praw miejskich.
Sienno świętowało odzyskanie praw miejskich

Źródło: fot. archiwum CoZaDzien.pl

Uroczysta sesja rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie zgromadzeni radni przyjęli uchwałę w sprawie ustanowienia 2024 rokiem odzyskania praw miejskich. Nie brakowało też przedstawienia rysu historycznego Sienna.

Burmistrz Mariusz Strąk podkreśla, że to ważne wydarzenie dla miejscowości, które stwarza nowe możliwości.
- Jest to bardzo ważne jako prestiż, ale też w kwestii rozwoju. Będziemy mieli również dodatkowe możliwości pozyskiwania funduszy unijnych z zakresu ochrony środowiska dla aglomeracji miejskich. To nowe ścieżki, które tworzą się w kwestii absorpcji środków unijnych. Upatruję tu też rozwoju gospodarczego - mówi burmistrz.

W sali koncertowej szkoły muzycznej zgromadzili się m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, sąsiednich gmin, służb mundurowych oraz instytucji miejskich.

- Wracają kolejne miasta na mapę naszego kraju. Sienno, które jest stare, bo powstało w 1430 roku, a po 155 latach powróciło. Cieszy, że jest olbrzymia ambicja mieszkańców, żeby cały czas wzrastać - mówi Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreśla, że to długo wyczekiwana chwila przez mieszkańców Sienna.

- To jest historyczny moment, który zapisuje się złotymi zgłoskami w historii Sienna. Tu się tak dużo dzieje i są tak pozytywne emocje, że mogę tylko pogratulować. Cieszę się, że burmistrz i rada w zgodzie planują kolejne rzeczy, dotyczące rozwoju miasta i gminy - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W czasie uroczystej sesji zostały także wręczone pamiątkowe statuetki. Wydarzenie zakończyło widowisko muzyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Jana Chorosińskiego w Siennie.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama