Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 19 grudnia 2025 17:01
Reklama

Radomiak wraca do domu! W sobotę mecz z Cracovią przy Struga 63

Po kilku latach przerwy piłkarze Radomiaka Radom wracają na stadion przy Struga 63! Pierwszy mecz na nowym obiekcie rozegrają w sobotę, 5 sierpnia, a rywalem będzie Cracovia.
Radomiak wraca do domu! W sobotę mecz z Cracovią przy Struga 63

Źródło: fot. archiwum cozadzien.pl

Po dwóch kolejkach sezonu 2023/24 PKO Ekstraklasy Radomiak Radom ma na koncie trzy punkty. Wygrał z Górnikiem Zabrze i przegrał z Lechem Poznań. Oba te mecze „Zieloni” rozegrali na wyjazdach. Teraz czas na pierwszy domowy mecz.

- Dla nas to bardzo ważny mecz, bo pierwszy w domu w tym sezonie. Tym bardziej, że to inauguracja nowego sezonu i ludzie od nas dużo oczekują. Stadion jest bardzo ładny i mam nadzieję, że wygramy tutaj wiele spotkań. Ma bardzo dobrą infrastrukturę - mówi Constantin Galca, trener "Zielonych". 

Radomiak wraca na Struga 63 po kilku latach przerwy. Dla kibiców będzie to prawdziwe święto futbolu. 

- Zawsze mówiłem, że emocje są istotne, ale ważne, aby one nie przeszkadzały. Nie ma znaczenia czy jesteśmy z zagranicy czy stąd, wszyscy mieszkamy teraz w Radomiu, jesteśmy częścią tego klubu i tak samo przeżywamy te emocje - dodaje szkoleniowiec.

Ostatni mecz o stawkę Radomiak rozegrał przy Struga 63 w czerwcu 2015 roku. Był to mecz barażowy o awans do drugiej ligi z Wisłą Sandomierz. Wraca więc na swój stadion po ośmiu latach przerwy. Na kibiców czeka wiele atrakcji, więcej pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ.

Sobotnim rywalem radomian będzie Cracovia, która do tej pory rozegrała jeden mecz i zdobyła jeden punkt. Krakowianie w drugiej kolejce pauzowali, bo mecz z Legią został przełożony.

Początek spotkania Radomiak – Cracovia w sobotę, 5 sierpnia o godz. 20. Już teraz zapraszamy na relacje na żywo na cozadzien.pl oraz na antenie Radia Rekord! 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama