Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 15 stycznia 2026 18:23
Reklama

PIONKI. Dni Kultury Ukraińskiej

W dniach 11-12 czerwca po raz pierwszy w Pionkach odbędą się Dni Kultury Ukraińskiej pod honorowym patronatem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ukrainy w Polsce. Dla mieszkańców to nowe wydarzenie, którego celem będzie prezentacja współczesnej kultury ukraińskiej i ukazanie jej ciekawych aspektów.


Na pionkowskiej scenie Ogródka Jordanowskiego wystąpi blisko stu artystów m.in. aktorzy, wokaliści, werbliści, szczudlarze, bandurzyści i bębniarze. Ustawione zostaną kramy z polskim i ukraińskim rękodziełem, gdzie będzie można bezpłatnie skosztować regionalnych specjałów oraz tradycyjnej kuchni ukraińskiej. Miasto Pionki nie zapłaci za występy artystów, są one konsekwencją partnerskiej umowy z Miastem Wisznewe.

PROGRAM:

dzień I – 11 czerwca (sobota)
godz. 11:00 – Parada ulicami miasta
godz. 15:00 – Ogródek Jordanowski
– kramy z polskim i ukraińskim rękodziełem
– bezpłatna degustacja potraw ukraińskich
– występy gości z Ukrainy: werblistki, wokaliści, teatr lalki, tancerze, szczudlarze, bandurzystki
– wspólny taniec i zabawa


dzień II – 12 czerwca (niedziela)

godz. 14:00 – Ogródek Jordanowski
– występy gości z Ukrainy: wokaliści, tancerze, bębniarze, bandurzystki, szczudlarze
– występy pionkowskich artystów : zespół „The Coolers” PG 2, Przedszkole nr 1, PSP nr 1, Społeczne Ognisko Artystyczne, WTZ, Teatr „Pralnia” ŚDS, Boogie – Woogie, Zumba,
– konkurs w jedzeniu pierogów i chodzeniu na szczudłach
– międzynarodowe rozgrywki szachów plenerowych
– wspólna dyskoteka


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama