Od występów artystycznych i pierwszych strzałów na bramkę w wykonaniu samorządowców oraz dyrektora szkoły rozpoczęła się uroczystość otwarcia przebudowanego boiska sportowego przy PSP w Wierzchowinach. Dla lokalnej społeczności było to bardzo duże wydarzenie. Jak mówiła dyrektor Justyna Turzyńska, obiekt przeszedł dużą metamorfozę. - Boisko było wyposażone bardzo podobnie, ale nawierzchnia była zupełnie zniszczona. Tartan odchodził, były dziury, odchodził jak dywan z podłogi. Było bardzo niebezpiecznie, musiałam w końcu podjąć decyzję o zamknięciu obiektu i przez pół roku nasza młodzież nie mogła z niego skorzystać. Na dodatek w trakcie porywistych wiatrów i burz piłkochwyty zostały oberwane - wyjaśniała Turzyńska.
Cała inwestycja kosztowała ponad 600 tys. zł. 280 tys. pozyskano z programu samorządu województwa mazowieckiego. - Tu było duże oczekiwane ze strony lokalnej społeczności czy władz gminy, żeby zmodernizować to boisko, które przez wiele lat służyło, ale stopniowo z upływem lat ulegało degradacji. Nawierzchnia oraz wszystkie elementy są wykonane w sposób bardzo profesjonalny i ten obiekt na pewno będzie dobrze służył - mówił Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.
- To ważna inwestycja nie tylko dla uczniów, ale i miejscowej społeczności. To obiekt potrzebny do realizacji zajęć wychowania fizycznego. Mam nadzieję, że dzieci i młodzież będą tutaj również - na świeżym powietrzu - spędzały czas wolny - tłumaczył Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.
Z boiska będą mogli korzystać również mieszkańcy Wierzchowin.















Napisz komentarz
Komentarze