Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 15:50
Reklama BAIKA czyste powietrze

Wojtera: Sprzedaż biletów na loty z Radomia przerosła oczekiwania

O tym kto i gdzie będzie latał z radomskiego lotniska, czy jest ono szansą na rozwój turystyki przyjazdowej na południowym Mazowszu i w świętokrzyskim a także jak mogą na nim skorzystać Kielc i Radom, rozmawiali uczestnicy XI Forum Promocji Turystycznej.
Wojtera: Sprzedaż biletów na loty z Radomia przerosła oczekiwania

Źródło: fot. CoZaDzien.pl / Piotr Nowakowski

Na radomskim lotnisku odbyła się 11. edycja Forum Promocji Turystycznej. To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w kraju. Każdy z uczestników miał niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć, jak lotnisko jeszcze nie obsługujące pasażerów pełni funkcję obiektu konferencyjnego.

- Kiedy pojawiła się ta inicjatywa był bardzo śmiały pomysł żeby na jeszcze nieotwartym terminalu zrobić naszą imprezę - Marzena Markowska - z-ca redaktora naczelnego portalu waszaturystyka.pl - Bardzo się cieszę, że to doszło do skutku i branża turystyczna tak licznie przyjechała do tego wspaniałego obiektu. 

Jak przedstawiciele biur podróży widzą szanse lotniska radomskiego? Czy nowy port lotniczy będzie ważny dla Kielc i Radomia? O przyszłości lotniska porozmawiają uczestnicy debaty podczas XI Forum Promocji Turystycznej.

- Myślę, że jest to jedno z fajniejszych lotnisk, przynajmniej w Polsce. Dlatego, że jest zaprojektowane i zbudowane od początku - mówi Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" - Ma prosty układ, który sprawia, że ludzie się nie będą gubić. Ma przestrzeń, która sprawia, że będzie wygodne. Będzie miało też fajne sklepy i gastronomię, w której przyjemnie będzie spędzać czas przed odlotem.

Prezes zaznaczył, że sprzedaż biletów na loty z Radomia przerosły najśmielsze oczekiwania.

- Bilety, które LOT otworzył sprzedały się dwukrotnie szybciej niż przewidywano - mówi Wojtera. 

Od przyszłego roku z Radomia polecimy do Hiszpanii, Egiptu, Albanii, Grecji, Turcji i Bułgarii. LOT uruchomi natomiast loty do Rzymu, Kopenhagi i Paryża. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama