W komunikacie przesłanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do naszej redakcji czytamy: "w związku z negatywną oceną programową wyrażoną w 2019 roku przez Polską Komisję Akredytacyjną - w ramach limitu przyjęć na kierunek lekarski na rok akademicki 2020/2021 nie przewidziano miejsc dla radomskiej Uczelni. Oznacza to, że w tym roku Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny nie będzie prowadził rekrutacji studentów na kierunek lekarski na pierwszy rok studiów i nie uruchomi nowego cyklu kształcenia w roku 2020/2021".
Na początku czerwca doszło do spotkania sekretarza stanu w MNiSW prof. Wojciech Maksymowicz z przedstawicielami władz radomskiej uczelni, miasta, dyrekcją Mazowieckiego Szpitala specjalistycznego w Radomiu i studentami. Wojciech Maksymowicz poinformował, że uniwersytet musi udowodnić, iż kształcenie na prowadzonych dotychczas cyklach kierunku lekarskiego przebiega i będzie przebiegało prawidłowo. To oznacza, że dotychczasowi studenci tego kierunku, będą mogli kontynuować naukę. Ministerstwo wymaga jednocześnie od uniwersytetu podjęcie lub kontynuowanie intensywnych działań naprawczych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – jak informuje – nadal monitoruje sytuację w UTH w Radomiu.
Przypomnijmy, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu elektroniczną rekrutację na kierunki, rozpoczął 15 maja. Spośród kilkudziesięciu kierunków przyszli studenci mogli aplikować również na medycynę. Zainteresowanie - jak w poprzednich latach było spore - ale rekrutacja na kierunek odbywała się pomimo, że Ministerstwo Zdrowia w projekcie rozporządzenia dotyczącym limitu przyjęć na kierunek lekarski nie uwzględniło radomskiej uczelni. Teraz już wiadomo, że decyzja nie jest korzysta dla uczelni i rekrutacji na kierunek lekarski nie będzie.







![Tragiczne zderzenie pod Radomiem. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA] Tragiczne zderzenie pod Radomiem. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA]](https://static-radom.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-wypadek-smiertelny-pod-radomiem-droga-nieprzejezdna-1772183247.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze