Prawie 26,5 tys. masek FFP3, ponad 20 tys. kombinezonów ochronnych, 21 186 sztuk nogawek ochronnych na obuwie, 12,5 tys. fartuchów ochronnych, 42 ciśnieniomierze i 6 reduktorów TYP Z-100. Część z tych produktów trafiła do Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, SPZZOZ w Kozienicach, Pionkach i Przysusze.
– Cieszę się, że pomimo to, że o epidemii w mediach jest coraz ciszej, udaje nam się w dalszym ciągu wspierać mazowieckie placówki zdrowia. To także od tego, jak dobrze wyposażeni będą nasi medycy zależy, jak szybko uda nam się wygasić epidemię – mówi marszałek Adam Struzik.
Całkowita wartość projektu realizowanego przez Mazowsze na zakup sprzętu i adaptacji pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa to 150 mln zł.















Napisz komentarz
Komentarze