To był huczny wieczór w Guzowie, rodzinnej wsi zespołu ludowego Guzowianki. Pięciolecie folkowej formacji pod batutą Wiolety Fijałkowskiej zbiegło się z wydaniem pierwszej płyty zespołu. - W 70 proc. jest ona autorska. Nazwa tej płyty „Pod zielonym dębem” wzięła się od naszego pierwszego autorskiego utworu. Płyta powstawała trzy lata, a lażdy utwór jest inny. Na tej płycie będzie można posłuchać i zobaczyć jak się rozwijaliśmy - mówi Wioleta Fijałkowska, założycielka zespołu.
Zespół liczy ok. 50 osób. Teksty są dziełem Marka Mioduszewskiego, a za aranżacje klipów i promocję zespołu odpowiada Rafał Sadowski. W teledyskach Guzowianek możemy zobaczyć między innymi Kapelę Bursów z Guzowa czy członków Stowarzyszenia Drużyna Grodu Piotrówka.
Na debiutanckiej płycie możemy usłyszeć m.in. takie utwory jak: Czerwone Jagody, Na jarmarku, „Nie jedź luby” czy ostatni kawałek „Dziwaczka Guzowska”.














Napisz komentarz
Komentarze