Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 19 grudnia 2025 02:27
Reklama

Wybór kolejnych dyrektorów szkół (AKTUALIZACJA)

We wtorek (31 lipca) wybrano kolejnych trzech dyrektorów radomskich placówek oświatowych. W pięciu szkołach pozostają dyrektorzy, wobec których Kuratorium Oświaty nie wyraziło zgody na automatyczne przedłużenie kadencji.


- W konkursie wystąpiło trzech kandydatów, wszyscy spełnili wymogi formalne - informuje wiceprezydent Ryszard Fałek. - Ustawową ilość głosów zdobyła Agnieszka Ścieglińska.

Identyczna sytuacja zaszła w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte. Tutaj dwóch kandydatów pokonał dotychczasowy dyrektor Radosław Kotowicz.

Na początku czerwca wiceprezydent Ryszard Fałek zapewniał, że nie ma potrzeby przeprowadzenia konkursów na dyrektorów w ponad 20 placówkach oświaty, ponieważ władze zadowolone są z pracy ich dyrektorów. Miesiąc temu ogłoszono jednak konkursy na stanowisko dyrektorów w 6 placówkach.

Zmarła dotychczasowa dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 przy ulicy Toruńskiej, w pozostałych pięciu kuratorium nie wyraziło zgody na przedłużenie kadencji obecnym dyrektorom. Dzisiaj odbyły się trzy konkursy.

- Do konkursu na stanowisko dyrektora Poradni-Psychologicznej nr 2 przystąpiło trzech kandydatów, jeden nie zgłosił się, drugiego oferta nie spełniła wymogów formalnych, trzecia kandydatka przystąpiła do konkursu. Jest to pani Małgorzata Gumińska, która uzyskała ustawową ilość głosów i została wybrana na stanowisko dyrektorki – mówi wiceprezydent Ryszard Fałek.

- Do drugiego konkursu na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpił jeden kandydat, który spełnił wymogi formalne i uzyskał wymaganą większość głosów. Jest to dotychczasowy dyrektor szkoły Bogusz Florczak – dodaje wiceprezydent. - Do trzeciego konkursu na dyrektora PSP 29, przystąpiło trzech kandydatów, wszystkie trzy oferty były ważne. W drodze głosowania, wymaganą liczbę głosów uzyskał Artur Belowski, pełniący tę funkcję obecnie.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama