Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 13:04
Reklama

Weź udział w konkursie plastycznym

Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym „Transplantacja – dar życia. Jestem na TAK”. Cel inicjatywy to wzrost wiedzy wśród młodzieży na temat dawstwa, transplantacji narządów i tkanek oraz propagowanie transplantacji.

Przedsięwzięcie organizowane jest z inicjatywy wojewody mazowieckiego, kuratora oświaty oraz  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  i Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej.

Uczestnicy konkursu wykonują na formacie A3/A4 indywidualne prace, promujące ideę transplantacji w dowolnej technice plastycznej (np. malarstwo, rysunek, grafika). Prace wybrane w etapie szkolnym można przesłać do 14 grudnia 2012 roku na adres Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie w Siedlcach (ul. Piłsudskiego 38, 08-110 Siedlce). Komisja wojewódzka rozstrzygnie konkurs do 31 stycznia 2013 r. Uroczystość wręczenia nagród zaplanowano na 14 lutego 2013 r. Organizatorzy konkursu przyznają nagrody rzeczowe za miejsca I – III w obu kategoriach wiekowych.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie (www.kuratorium.waw.pl).

Konkurs realizowany jest w ramach  programu „Partnerstwo dla transplantacji w województwie mazowieckim”. Założeniem projektu jest uzyskanie społecznego poparcia dla  dawstwa narządów pobieranych od osób zmarłych oraz dawców rodzinnych. Szacuje się, że na świecie codziennie umiera piętnaście osób, nie mogąc się doczekać przeszczepu, podczas gdy co czternaście minut kolejna osoba jest kwalifikowana do zabiegów.



Podziel się
Oceń

Reklama