Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 08:49
Reklama

Dzieci i dorośli z Radomia będą nadal dożywiani


10 grudnia 2013 roku Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia
wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania na lata 2014 – 2020. Aby program mógł funkcjonować np. w Radomiu, konieczne było wprowadzenie lokalnego programu osłonowego. Z pieniędzy przekazywanych od państwa najbardziej potrzebujący będą otrzymywali ciepłe posiłki i produkty spożywcze.

- Program przyjęty przez radnych pozwoli nam na kontynuowanie dożywiania. Poprzednio finansowanie z budżetu państwa tej pomocy regulowała ustawa sprzed 8 lat. W grudniu bardzo szybko rząd przyjął nowe prawo i my jako samorząd musieliśmy zareagować. Nasza uchwała pozwoli na dożywianie osób, które do tej pory korzystały z pomocy, jak również umożliwi wydawanie posiłków dodatkowej grupie dzieci w radomskich szkołach - wyjaśniła wiceprezydent Anna Kwiecień.

Przypomnijmy, że w 2013 roku z dożywania w ramach podobnego programu skorzystało łącznie około 4 tys. dzieci i 900 dorosłych w mieście.



Podziel się
Oceń

Reklama