Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 17:37
Reklama

Kolejna wystawa z cyklu "Studenci i debiutanci" - w Łaźni

Już w czwartek, 25 września kolejna wystawa w ramach cyklu: „Studenci i debiutanci”. Tym razem swoje prace zaprezentuje Zuzanna Zakrzewska. Wernisaż w siedzibie Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia - ul. Żeromskiego 56, o godz. 18.00.

ZUZANNA ZAKRZEWSKA - Absolwentka Liceum Plastycznego w Radomiu, studentka IV roku Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na kierunku Wzornictwo. W tym roku obroniła pracę licencjacką w pracowni projektowania narzędzi i środowiska pracy pod kierunkiem profesora Jana Kukuły. Wielokrotna finalistka i zwyciężczyni konkursów. Otrzymała stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na co dzień robi projekty graficzne oraz zajmuje się projektowaniem produktu w tym: mebli,
przedmiotów codziennego użytku, narzędzi…
Malarstwo traktuje jako odskocznie od schematów codziennych zadań.

Przedstawione na wystawie prace to cykl obrazów, które są nową drogą poszukiwań: od standardowego przedstawienia rzeczywistości do zupełnej abstrakcji. Zmagania autorki z przyzwyczajeniami, wypracowanym warsztatem i tendencją do realizmu. To swego rodzaju eksperyment, mający za zadanie odkrywać nowe metody i techniki malarskie.


Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama