Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 2 stycznia 2026 08:59
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

"Każdy ma swoją górę... Korczak Ziółkowski" - wykład w American Corner

American Corner i Łaźnia zapraszają na kolejny wykład z serii: The Eagles on the Starry Standard. Sylwetki wybitnych amerykanów polskiego pochodzenia w XX wieku w czwartek, 12 lutego o godz. 18. Wstęp wolny. Spotkanie w języku polskim.


Uczestnicy spotkania poznają historię Korczaka Ziółkowskiego - syna polskich emigrantów z Galicji, rzeźbiarza amatora, współautora wizerunków twarzy czterech prezydentów USA w Mount Rushmore w Południowej Dakocie, oraz autora rzeźby Szalonego Konia, wodza plemienia Siuksów - Dakota, jedynego na świecie największego pomnika wykutego w skale góry.

Wykład poprowadzi dr Kamil Kubicki urodzony w 1981 roku. Doktor Nauk Humanistycznych. Tytuł rozprawy doktorskiej: W kręgu Karola Sienkiewicza (1793 - 1860) - przyjaciele w kraju i na emigracji. Studia magisterskie w Instytucie Historii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Wielokrotny stypendysta prestiżowych fundacji i towarzystw naukowych. Społecznik.

American Corner przy ul. Traugutta 31/33



Podziel się
Oceń

Reklama