
Do kradzieży doszło kilka dni temu w nocy na terenie gminy Jedlnia Letnisko. Z terenu prywatnej posesji skradziono koparko-ładowarkę o wartości ok. 250 tys. zł. Wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci z Pionek, którzy dokładnie sprawdzali każdy ślad i sygnał dotyczący tej kradzieży. Dzięki czynnościom operacyjnym funkcjonariusze ustalili sprawcę tego przestępstwa i odzyskali skradzione mienie. Zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn. - Z ustaleń mundurowych wynika, że 38-latek po kradzieży sprzętu ukrył go w stodole na terenie swojej posesji w miejscowości Pawliczka na terenie powiatu lipskiego. Mężczyzna zaangażował w ten proceder swoich kolegów. Prosił, aby pomogli mu w transporcie informując, że kupił maszynę. Jak się okazało, mężczyzna rok wcześniej już próbował ukraść koparkę, ale wtedy mu się nie udało - mówi Justyna Leszczyńska, z KMP Radom.
Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: usiłowania i kradzieży z włamaniem. Zastosowano wobec niego policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zabezpieczenie majątku. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci prowadzą kolejne czynności w tej sprawie.









![Tragiczne zderzenie pod Radomiem. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA] Tragiczne zderzenie pod Radomiem. Nie żyją dwie osoby [AKTUALIZACJA]](https://static-radom.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-wypadek-smiertelny-pod-radomiem-droga-nieprzejezdna-1772183247.jpg)




