"NieObiektywnym okiem": Prawo i niesprawiedliwość
Wobec prawa wszyscy są równi. Tak przynajmniej wygląda teoria i bywało do teraz. Jeśli ktoś jest oskarżony o popełnienie przestępstwa, powinien być szybko osądzony - tak, żeby wszyscy wiedzieli, czy jest winny, czy też nie. Bo mimo aktualnych okoliczności przyrody w Polsce działa jeszcze prawo rzymskie, w którym naczelną zasadą jest DOMNIEMANIE NIEWINNOŚCI – czy to się politykom podoba, czy nie. W teorii wszystko powinno działać szybko i sprawnie, jednak od tej reguły zdarzają się coraz częstsze wyjątki. Jakie? Prezydenckie!
07.07.2018 07:03