Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Jakie atrakcje w weekend?

Jakie atrakcje w weekend?

 

Piątek, 31 marca

Wieczór poezji nieprofesjonalnej artystów amatorów. DK Borki zaprasza na piątkowy wieczór, który pozwoli na chwilkę zatrzymać się, zwolnić tempo i przenieść w niezwykły świat wierszy. Godz. 17.30, Dom Kultury Borki. Wstęp wolny.

NA WIDELCU. Kulturalny talk show – odc. 4 „Słodko – gorzka droga do sławy”. Tym razem na widelcu – Conrado Segismundo Moreno Szypowski zwany „najsłynniejszym polskim Hiszpanem”. W przeddzień Wielkanocy rozmawiać będziemy o tradycji tych świąt: procesja rezurekcyjna kontra hiszpańskie pasos, tańce śmierci, „La Diablesa”, czyli kobieta – diabeł. Czym różnią się tradycje obchodów Wielkanocy w Polsce i Hiszpanii, a co je łączy? Porozmawiamy też o niełatwej drodze do dorosłości, o poszukiwaniu własnego miejsca, o duchowości i pasjach. Nie zabraknie także paru słów o hejcie i pielgrzymce do Santiago de Compostela. Godz. 19 w Showroomie przy Parkowej 1. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.ka"

Barwna. Dzika. Puszcza Kozienicka. Biblioteka Pedagogiczna w Pionkach zaprasza na wystawę "Tajemnicza. Barwna. Dzika. Puszcza Kozienicka". Wystawę organizuje Leśna Grupa Twórcza "Ostępowa". Zobaczymy tam fotografie Katarzyny Kolasińskiej, Łukasza Boryczki i Łukasza Stańczuka. Wystawa będzie poświęcona Puszczy Kozienickiej. Zobaczymy tam kilkadziesiąt fotografii dzikich zwierząt, tajemniczych miejsc i krajobrazów. Będzie to także okazja do rozmowy o fotografii i wymiany doświadczeń. Wernisaż odbędzie się o godz. 17. Wstęp wolny. 

Koncert w ramach 27. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethoven odbędzie się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w piątek 31 marca o godz. 18. Program koncertów festiwalowych zbudowany został wokół przewodniego hasła tegorocznej edycji Beethoven – pomiędzy Wschodem a  Zachodem, naświetlając problem koegzystencji kultury wschodu i  zachodu w  muzyce. W Radomiu niezwykłych, artystycznych wrażeń dostarczą melomanom światowej sławy artyści: Massimo Mercelli – flet (Włochy), Sarah McElravy – altówka (Kanada) oraz Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Jurka Dybała. Program festiwalowego koncertu, podczas którego chcemy uczcić pamięć zmarłego prof. Krzysztofa Pendereckiego w  3. rocznicę śmierci, jednego z  największych współczesnych polskich kompozytorów, będzie zestawieniem klasyki i współczesności: Valentyn Silvestrov Elegia; Krzysztof Penderecki Sinfonietta nr 2 na klarnet i  orkiestrę smyczkową, wersja na flet; Benjamin Britten Lachrymae (Łzy), na altówkę solo i smyczki; Wolfgang Amadeus Mozart Koncert fletowy D-dur KV 314, Symfonia A-dur KV 201. Wstęp płatny: I strefa - bilet normalny 35 zł, bilet ulgowy 30 zł, II strefa - bilet normalny  25 zł, bilet ulgowy 20 zł, Cena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów).

 

Sobota, 1 kwietnia

Jarmark Wielkanocny. Już w ten weekend na radomskim Rynku odbędzie się Jarmark Wielkanocny Radomskich Organizacji Pozarządowych. To okazja do zakupu ozdób wielkanocnych, ale nie zabraknie też koncertów. W sobotę o godz. 18 wystąpi Yan Majewski z zespołem. Zaś w niedzielę o godz. 18 posłuchamy Szymona Wydrę i Zuzę Gadowską. Jarmark będzie odbywał się w sobotę, 1 kwietnia od godz. 12 do 20 oraz w niedzielę, 2 kwietnia od godz. 10 do 20. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy interaktywnej dla dzieci - "Wszystko widzę jako sztukę". „Wszystko widzę jako sztukę” to słowa Julity Wójcik, autorki słynnej „Tęczy” z placu Zbawiciela w Warszawie. Na wystawie artyści próbują pokazać właśnie tę powszechność sztuki i jej różnorodność. Dzieci przekonają się, że mogą robić w galerii rozmaite rzeczy: obierać ziemniaki jak Julita Wójcik, wyszywać makatki jak Monika Drożyńska, śledzić wielkiego pająka jak Bogna Burska, rzucać kostkami do gry jak Ryszard Winiarski, wkraść się do telewizora jak Kuba Bąkowski, bawić się piaskiem jak Andrzej Dłużniewski, pisać wiersze do oglądania jak Stanisław Dróżdż. Wernisaż wystawy o godz. 14 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Wystawa będzie czynna do 4 czerwca.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna (przy ul. Piłsudskiego 12) zaprasza na dzień pełen atrakcji dla najmłodszych czytelników. 1 kwietnia w godz. od 11 do 14. będzie spotkanie z alpakami, warsztaty rysunku pastelami olejnymi (liczba miejsc ograniczona) oraz popołudnie z książką, czyli studenci z AHNS w Radomiu przeczytają najmłodszym książkę pt. „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Wstęp wolny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Musical Metro 30 lat. Jubileuszowy koncert Legendarny musical Metro świętujący 30-lecie, to wizytówka repertuaru Studia Buffo. Na scenie widzimy pasję i entuzjazm, taniec i śpiew, jakich nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. Metro - gdzieś między fikcją a rzeczywistością… Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground - sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści Inne wydarzenia [ 62 ] otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. Miejsce: hala Radomskiego Centrum Sportu, ul. A. Struga 63 Bilety dostępne na www.rcs.radom.pl

Niedziela, 2 kwietnia

Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Radomskiej

Msza święta, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pisankę, warsztaty pisankarskie i widowisko "Wielka Niedziela". Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Niedzielę Palmową. Rozpoczęcie o godz. 10.00

https://www.cozadzien.pl/rozmowa-radia-rekord/na-palmowa-do-skansenu/90475

Maciej Bobula we Wsoli. Wieczór w stylu francuskim Maciej Bobula, poeta i prozaik, laureat rezydencji literackiej w Vence (nagroda za zbiór opowiadań Szalejów 2020 r.). Spotkanie, zapowiadane jako wieczór w stylu francuskim odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Chętnych do udziału w wydarzeniu zawiezie do Wsoli z Radomia bezpłatny autobus, który odjeżdża z przystanku Chrobrego/Czysta, obok galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 16.20. Powrót po spotkaniu tym samym autobusem.

Wkręć się w sztukę: O jak Yoko Ono Warsztaty familijne dla uczestników od 4 lat. Yoko Ono – wokalistka, performerka, artystka japońskiego pochodzenia.Tworzy swoje dzieła, angażując do tego procesu swoich odbiorców. Spotkanie z jej dorobkiem w ramach cyklu “Wkręć się w sztukę” będzie okazją do szerszego zapoznania się zarówno z jej twórczością, jak i z niestandardowymi formami sztuki współczesnej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak w ciekawy i prosty sposób budować instalacje artystyczne, które można realizować w swoim najbliższym sąsiedztwie. Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki. 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły).

Koncert "Oratorium - Pasja Jezusa Chrystusa". Tekst pasji powstał w oparciu o objawienia bł. Anny Katarzyny Emmerich, niemieckiej mistyczki, stygmatyczki i wizjonerki z przełomu XVIII i XIX w., wyniesionej na ołtarze przez Jana Pawła II. Autorem muzyki jest multiinstrumentalista i kompozytor Mariusz Kowalski. Wystąpi zespół etniczno-folkowy "Karabanio" pod kierunkiem Marleny Kowalskiej. Godz. 18, Parafia Świętego Krzyża - Radom Halinów. Wstęp wolny.

 

 

 

 

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy