Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 20 stycznia 2026 07:53
Reklama

ZST szykuje się do międzynarodowego projektu

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki należy do jednej z najbardziej innowacyjnych szkół w Radomiu. Szkoła z roku na rok prężnie się rozwija. W nadchodzącym nowym roku szkolnym przygotowuje się do kolejnych zadań – tym razem również na skalę międzynarodową.

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Okres wakacyjny to czas odpoczynku dla uczniów. Natomiast dla szkoły - wytężonej pracy, aby być w pełni przygotowanym do kolejnego roku szkolnego. W Zespole Szkół Technicznych w Radomiu przygotowania idą pełną parą. Jak przyznaje Artur Rudnicki, wicedyrektor ZST, placówka szykuje się do kolejnych działań.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Będziemy również, co jest nowością współpracowali z producentem pulpitów sterowniczych oraz obrabiarek sterowanych numerycznie. W szkole  instalujemy już cztery pulpity, żeby nasza młodzież uczyła sie programować obrabiarki CNC – wyjaśnia Artur Rudnicki.

ZST przygotowuje się również do projektu na skalę międzynarodową, który będzie dotyczył przeciwdziałaniu uzależnień. – Jak wiemy uzależnienia mamy bardzo różne. To są oczywiście używki takie jak: alkohol, narkotyki, nikotyna. Ale coraz częściej jesteśmy uzależniani od Internetu czy gier i tego projekt będzie dotyczył – tłumaczy wicedyrektor.

We wrześniu szkoła będzie gościć  ponad 40 osobową delegację z państw nadbałtyckich. Partnerami tego  międzynarodowego projektu są: Mazowiecka Komenda Policji w Radomiu, Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka”. Natomiast partnerami międzynarodowi są:  policja z Norwegii, szkoły z Estonii i Łotwy.

W tej chwili szkoła również szykuje się na przyjęcie nowych uczniów. W placówce trwają prace remontowe, instalowane jest najnowsze oprogramowanie, a także tworzone są nowe konta. Jak co roku placówka szkoli specjalistów w pięciu zawodach: technik elektryk, technik mechanik, mechatronik, energetyk i technik informatyk.

- Staramy się, aby każdy zawodów miał swojego partnera biznesowego. Dlatego też kontynuujemy współpracę już od ośmiu lat z PGNiG Termika. Później nasza młodzież po skończeniu szkoły dostaje prace – przyznaje Rudnicki.

Ponadto ZST cały czas współpracuje z całą masą firm informatycznych na czele z Microsoftem. Zespół Szkół Technicznych został po raz kolejny wybrany  przez Microsoft  do programu "Microsoft Showcase School" jako szkoła stosująca nowoczesne rozwiązania informatyczne. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Reklama