Funkcjonariusze drogówki, zarówno w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych z wideorejestratorami, jak i na motocyklach, dbali o bezpieczeństwo podróżnych, szczególnie kontrolując prędkość, stan trzeźwości kierowców, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci.
W ciągu tych 5 dni doszło do 39 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 55 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 69 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.
Dla porównania — w analogicznym okresie 2024 roku doszło do 22 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 30 zostało rannych. Zatrzymano wówczas 63 nietrzeźwych kierujących.
Do pierwszego zdarzenia doszło już w środę, 18 czerwca w miejscowości Promna-Kolonia (pow. białobrzeski). Około godziny 22:00 kierowca Volkswagena, 49-letni obywatel Słowacji, na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas, doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem prowadzonym przez 42-letniego obywatela Ukrainy. Mimo udzielonej pomocy ranny mężczyzna zmarł w szpitalu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Do tragicznego wypadku doszło w czwartek 19 czerwca br. w Gąbinie (pow. płocki). 90-letni kierowca Hondy, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu Fordowi. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego senior zginął na miejscu, a 18-letni kierowca Forda i 19-letnia pasażerka zostali hospitalizowani.
W niedzielę, 22 czerwca - Małki (pow. makowski): około godziny 11:50, 72-letnia mieszkanka Pułtuska kierująca Oplem, z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległą stronę jezdni, wjechała do rowu i dachowała. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.
Policjanci w całym kraju prowadzili wzmożone działania związane z długim weekendem Bożego Ciała. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach – kontrolują prędkość, trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.
Funkcjonariusze apelują: Zwolnij, zapnij pasy, nie ryzykuj – dla siebie i innych.


















Napisz komentarz
Komentarze