Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej rozpoczął się od rowerowego przejazdu pracowników biblioteki. Z koszami pełnymi książek, które rozdawali spacerowiczom w Parku Kościuszki, promowali czytelnictwo w nietypowy sposób. W czwartek odbył się wernisaż wystawy prac Marcina Nogi "Przestrzeń, dźwięk, kolory". Kolejnego dnia można było wybrać się na spacer z Walerym Przyborowskim po Radomiu okresu powstania styczniowego. Była to wycieczka z elementami questingu. W sobotę odbyła się prezentacja metody Tomatisa oraz koncert mis i gongów w wykonaniu Katarzyny Suwały. Natomiast, w poniedziałek radomianie mogli wziąć udział w wydarzeniu Drugie życie książki: ekowarsztaty z Anną Swend, podczas których, przy pomocy nożyczek i kleju, tworzyli wyjątkowe rzeczy. Tego dnia odbyła się również rodzinna gra terenowa. We wtorek miała miejsce bezpłatna konferencja online "Czas na bibliotekę". Na zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek, w środę, odbył się Plantcrossing, czyli wymiana roślin.
- To była przede wszystkim taka mocna akcja promocyjna, taka biblioteka w pigułce podana przez siedem dni - mówił Tomasz Trela, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. - Słyszymy, że fajnie było i że chcieliby jeszcze więcej podczas kolejnej edycji. To jest dla nas najbardziej motywujące. Chcemy odświeżyć wizerunek biblioteki, ponieważ nie jest to jedynie miejsce pełne książek, gdzie znudzony bibliotekarz podaje zakurzone książki. Nasza biblioteka to przestrzeń pełna życia, gdzie dzieją się różnorodne wydarzenia.
W tegorocznym Tygodniu Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej wzięła udział liczna grupa czytelników. Jak zaznaczył dyrektor, ich liczba przewyższała liczbę uczestników z poprzedniego roku.
Patronat medialny nad wydarzeniem miała Rekord Grupa Mediowa.
Napisz komentarz
Komentarze