Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 08:21
Reklama

Radom aRt Night. Tajemniczy Stary Ogród

Przed nami druga odsłona Radom aRt Night! Wrześniowa edycja nocnego spotkania ze sztuką krążyć będzie wokół tematu upiorów, zjaw, postaci z horrorów, demonów i wszystkiego, co tajemnicze, mroczne i pierwotne.
Radom aRt Night. Tajemniczy Stary Ogród

Źródło: fot. archiwum cozadzien.pl

Stary Ogród - jak zapowiadają organizatorzy - w piątkowy wieczór przemieni się w Tajemniczy Ogród. Amfiteatr i Stowarzyszenie Droga Mleczna zapraszają w piątek, 13 września wieczorem na Radom aRt Night! Organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się i ucharakteryzowania na postaci z ulubionych filmów, seriali grozy. 

W programie m.in. przemarsz upiorów, warsztaty tworzenia czuringi, drewnianego przedmiotu z kultury materialnej i duchowej Aborygenów, w której manifestuje się moc duchów (warsztaty poprowadzą członkowie formacji Studium Instrumentów Etnicznych), koncert SIE z ich nowym projektem DYM, pokaz filmu „Sobotnia Góra” z muzyką na żywo zespołu Czerwie (film jest adaptacją starej ludowej bajki częściowo przeniesioną we współczesność. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym takim twórcom jak: Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow).  Na finał przewidziano etniczno-transową dyskotekę, podczas której organizatorzy liczą, na wyzwolenie pierwotnej energii. 

 Nocni goście Starego, Upiornego Ogrodu będą też mieli okazję wziąć udział w pierwszej tak upiornej grze terenowej "Piątek, 13-tego" z zombie w roli głównej.

Wydarzenie organizowane jest przez MOK „Amfiteatr” i Stowarzyszenie Droga Mleczna w ramach przyznania przez Samorząd Województwa Mazowieckiego Radomiowi tytułu „Stolica Kultury Mazowsza 2019”.

Wstęp wolny. Impreza odbędzie się w godz. 19.00 do 24.00 w Starym Ogrodzie. Zbiórka na pochód upiorów o godz. 19 przy mostku od strony ul. Wernera.

Program imprezy:

godz. 19 - pochód upiorów

godz. 19-21 - warsztaty robienia czuringi

godz. 20.30 - robimy DYM! - koncert

godz. 21.30 - upiorna gra terenowa

godz. 22.15 - "Sobotnia góra", film z muzyką na żywo zespołu Czerwie

godz. 23.15 - Psytrance disco

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama